-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Színes virágok Fehérváron
Idén is színes egynyári virágágyásokkal díszíti Székesfehérvár köztereit a Városgondnokság. A város több helyszínén alakítottak ki látványos virágkompozíciókat, amelyek nemcsak a városképet teszik szebbé, hanem minden évben új témákat és hangulatokat is megjelenítenek.
2026.06.24. -
A klímaváltozás veszélyei
Rohamosan változnak a mezőgazdaság klimatikus viszonyai. A Mathias Corvinus Collegium estjén Kovács Erik a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója tartott előadást.
2026.06.24.
Megújult az orvosi ügyelet - április 1-től a Seregélyesi úton fogadják a betegeket
Az Orvosok Házában megújult környezetben működik ezentúl a kistérségi központi ügyelet. Az ellátási körzetbe Székesfehérvár és 17 település lakossága, összesen 140 ezer ember tartozik. Székesfehérvár polgármestere köszönetét fejezte ki a példaértékű összefogásért a szakszolgálatoknak, a város egészségügyi bizottságának, az ÁNTSZ-nek, és az Alba Családorvosi Egyesületnek. Warvasovszky Tihamér polgármester örömteli hírrel is szolgát: április 1-től már itt működik a városi gyermek és felnőtt ügyelet, illetve a fogorvosi ügyelet is. A légkondicionált épületben a betegek számára liftet építettek és a teljes épület akadálymentes. A megvásárolt rendelők és kiszolgáló helyiségek együttes területe közel 300 m2. (képgaléria az Orvosok Házáról)
2005 októberében született döntés arról, hogy a kötelezően létrehozandó központi orvosi ügyelet a Mentőállomás mellett épülő „Orvosok Házában” lesz elhelyezve. Az új, központi orvosi ügyelet 18 önkormányzat összefogásával jött létre és a kistérségi társulás egyik első, kézzel fogható sikerét jelenti.
„Polgármestertársaimmal elhatároztuk, hogy együtt oldjuk meg ezt a feladatot. Több irányba indultunk el, próbáltuk, hogy mi a legjobb megoldás. Éreztük, hogy a kistérségben élő 140 ezer ember érdekében meg kell csinálni és meg is tudjuk csinálni a kistérségi ügyeletet.” – mondta az ünnepélyes átadáson Warvasovszky Tihamér polgármester, a társulás elnöke, aki köszönetét fejezte ki a példaértékű összefogásért a szakszolgálatoknak, a város egészségügyi bizottságának, az ÁNTSZ-nek, és az Alba Családorvosi Egyesületnek.
Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott polgármestertársainak - akik a saját területükön felvállalták, hogy egy összefogással egységesen valósítják meg ezt az ügyeletet- és a beruházóknak is, akik olyan épületet építettek fel a kórház közvetlen szomszédságában, ami kielégíti az itt dolgozó orvosok igényeit és szakszerű ellátást tud biztosítani a kistérség 140 ezer lakosának. A megújult orvosi ügyelet szolgáltatásait a Seregélyesi út 17. szám alatt, április 1-től változatlan ügyeleti időbeosztás mellett vehetik igénybe a fehérváriak és a székesfehérvári kistérségben élők.
Telefonszámok:
Városi felnőtt ügyelet: 501-404
Városi gyermek ügyelet: 501-405
Városkörnyéki ügyelet: 501-220
Fogorvosi ügyelet: 502-140