-
Magyarországnak igaza lesz?
Március 12-én, csütörtökön 17 órakor Sayfo Omarral, a Migrációkutató Intézet kutatási vezetőjével Vargha Tamás miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője beszélget a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában.
2026.03.09. -
Elkezdődött a Vasváris Hét
Kezdetét vette hétfőn reggel a Vasváris Hét a Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskolában. A rendezvénysorozat tulajdonképpen két hétig tart, a folytatásban lesz szavalóverseny, Határtalanul kirándulás, kiállításmegnyitó, illetve az intézmény diákjai is közreműködnek a nemzeti ünnep városi programjában.
2026.03.09. -
Közutas-vasutas szakmai nap
Székesfehérvár és Fejér vármegye úthálózatának fejlesztési terveit is megismerhették egyebek mellett azok, akik ellátogattak a 31. alkalommal megrendezett Közutas-Vasutas Szakmai Napra.
2026.03.09. -
Olajlobbi a TISZA pártnál?
A FIDESZ Székesfehérvári frakciója felszólítja Csiszár Bélát a TISZA párt fehérvári képviselőjelöltjét, nyilatkozzon arról, milyen kapcsolatban áll a Halliburton olajipari céggel.
2026.03.09.
Megújult az orvosi ügyelet - április 1-től a Seregélyesi úton fogadják a betegeket
Az Orvosok Házában megújult környezetben működik ezentúl a kistérségi központi ügyelet. Az ellátási körzetbe Székesfehérvár és 17 település lakossága, összesen 140 ezer ember tartozik. Székesfehérvár polgármestere köszönetét fejezte ki a példaértékű összefogásért a szakszolgálatoknak, a város egészségügyi bizottságának, az ÁNTSZ-nek, és az Alba Családorvosi Egyesületnek. Warvasovszky Tihamér polgármester örömteli hírrel is szolgát: április 1-től már itt működik a városi gyermek és felnőtt ügyelet, illetve a fogorvosi ügyelet is. A légkondicionált épületben a betegek számára liftet építettek és a teljes épület akadálymentes. A megvásárolt rendelők és kiszolgáló helyiségek együttes területe közel 300 m2. (képgaléria az Orvosok Házáról)
2005 októberében született döntés arról, hogy a kötelezően létrehozandó központi orvosi ügyelet a Mentőállomás mellett épülő „Orvosok Házában” lesz elhelyezve. Az új, központi orvosi ügyelet 18 önkormányzat összefogásával jött létre és a kistérségi társulás egyik első, kézzel fogható sikerét jelenti.
„Polgármestertársaimmal elhatároztuk, hogy együtt oldjuk meg ezt a feladatot. Több irányba indultunk el, próbáltuk, hogy mi a legjobb megoldás. Éreztük, hogy a kistérségben élő 140 ezer ember érdekében meg kell csinálni és meg is tudjuk csinálni a kistérségi ügyeletet.” – mondta az ünnepélyes átadáson Warvasovszky Tihamér polgármester, a társulás elnöke, aki köszönetét fejezte ki a példaértékű összefogásért a szakszolgálatoknak, a város egészségügyi bizottságának, az ÁNTSZ-nek, és az Alba Családorvosi Egyesületnek.
Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott polgármestertársainak - akik a saját területükön felvállalták, hogy egy összefogással egységesen valósítják meg ezt az ügyeletet- és a beruházóknak is, akik olyan épületet építettek fel a kórház közvetlen szomszédságában, ami kielégíti az itt dolgozó orvosok igényeit és szakszerű ellátást tud biztosítani a kistérség 140 ezer lakosának. A megújult orvosi ügyelet szolgáltatásait a Seregélyesi út 17. szám alatt, április 1-től változatlan ügyeleti időbeosztás mellett vehetik igénybe a fehérváriak és a székesfehérvári kistérségben élők.
Telefonszámok:
Városi felnőtt ügyelet: 501-404
Városi gyermek ügyelet: 501-405
Városkörnyéki ügyelet: 501-220
Fogorvosi ügyelet: 502-140