Megszakadt az FC Fehérvár győzelmi sorozata

A labdarúgó Soproni Liga 26. fordulójában megszakadt az FC Fehérvár győzelmi sorozata. A Vidi hét mérkőzés óta csak három ponttal a zsebben hagyta el a pályát, azonban az Újpest ellen már nem sikerült újabb diadalt begyűjteni. Hiába lőttek a fehérváriak három kapufát is, a gól elmaradt, míg a lilák kihasználták a Vidi-védelem egyetlen megingását. Újpest FC - FC Fehérvár 1-0 (0-0)
2008.05.02. 21:58 |
 A labdarúgó Soproni Liga 26. fordulójában megszakadt az FC Fehérvár győzelmi sorozata. A Vidi hét mérkőzés óta csak három ponttal a zsebben hagyta el a pályát, azonban az Újpest ellen már nem sikerült újabb diadalt begyűjteni.

A tavasszal legeredményesebben szereplő FC Fehérvár – mely alakulat a tabella ötödik helyén állt a forduló előtt – a harmadik pozícióban tündöklő Újpest FC vendégeként nagy iramban és veszélyesen kezdett, a 15. percben például Polonkai kapufájának tapsolhatott a szép számú fehérvári közönség. A két csapat az első félidőben színvonalas játékot produkált, majd fordulás valamelyest visszavettek a felek. Azonban ekkor is akadt látnivaló. Az 59. percben Mohl Dávid találta telibe a keresztlécet, majd hat minutummal később már bosszankodhattak a Vidi-hívek, a fehérváriak harmadik kapufáját Simek szerezte… A lilák kispadján először ténykedő Szentes Lázár a 82. percben Takács Marcellt küldte pályára, aki egy perccel később első labdaérintésével gólpasszt adott: beívelése után a piros-kék védők egyedül hagyták a Plymuth-ból visszatérő Sándor Györgyöt, aki öt méterről fejelt Sebők kapujába.
 Az Újpest 1-0-s győzelmével továbbra is versenyben maradt a bajnoki címért, míg az FC Fehérvár búcsút intett győzelmi sorozatának.

Újpest FC – FC Fehérvár 1-0 (0-0)