Megnyugtató előny - Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Horsens HK 32-26

Vasárnap délután a zsúfolásig telt Köfém csarnokban a Cornexi-Alcoa-BSB Holding nagyszerű játékkal fektette két vállra az EHF Kupa negyeddöntőjében a dán Horsens HK csapatát. Balogh Bea vezérletével hatgólos előnyt szerzett a fehérvári alakulat a jövő heti visszavágóra. Már fél órával a mérkőzés kezdete előtt szűknek bizonyult a Köfém csarnok, úgyhogy minden adott volt ahhoz, hogy teljesülhessen a hazai csapat álma, azaz megnyugtató előnnyel utazzanak Dániába egy hét múlva a visszavágóra...
2005.03.14. 09:57 |

Vasárnap délután a zsúfolásig telt Köfém csarnokban a Cornexi-Alcoa-BSB Holding nagyszerű játékkal fektette két vállra az EHF Kupa negyeddöntőjében a dán Horsens HK csapatát. Balogh Bea vezérletével hatgólos előnyt szerzett a fehérvári alakulat a jövő heti visszavágóra.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding- Horsens HK 32-26 (15-13)
Székesfehérvár, 1800 néző
Vezette: Peretz, Cohen (izraeliek)

Már fél órával a mérkőzés kezdete előtt szűknek bizonyult a Köfém csarnok, úgyhogy minden adott volt ahhoz, hogy teljesülhessen a hazai csapat álma, azaz megnyugtató előnnyel utazzanak Dániába egy hét múlva a visszavágóra.

Ragyogóan kezdett a Cornexi, három perc elteltével már 3-0-ra vezetett a fehérvári csapat. Aztán több mint hat percig nem tudtak betalálni Nilsen kapujába. Bezzeg a dánok, feljöttek, egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették. Tápai hétméterese után felébredtek a cornexisek, rögtön két góllal megléptek ellenfelüktől. Más kérdés, hogy ez nem tartott sokáig, mert rövid időn belül megint egalizáltak a piros-feketék. A 18. perc táján jött a már mérkőzések óta „jól megszokott” hullámvölgy a hazai csapatnál. Ezt öt percig bírta Szabó Edina, időt kért és teátrális mozdulatokkal láthatóan jól leteremtette lányait. Mindenesetre megtette hatását, mert ezután emberhátrányból gólt szerez Korgyuk, és a 25. percre ugyanő négygólosra növeli a fehérvári előnyt. Ekkor jól védekezik ugyan a Cornexi, de a támadásaiknál érezhető némi kapkodás. Ez pedig bőven elég a dánoknak ahhoz, hogy kontrákból a szünetre megközelítsék ellenfelüket két egységre.

A fordulás után Balogh Bea elkezdi a gólgyártást, csatlakozik hozzá Tápai is. A 34. percre már öttel mennek a cornexisek! Más kérdés, hogy a századik nemzetközi mérkőzésén közreműködő izraeli bírópáros fordított ítéleteivel többnyire a Cornexit sújtja, ám ez Tápait abszolút nem zavarja abban, hogy tovább gördítse csapata szekerét. Feléled néhány perces álmából a hazai alakulat, Balogh Bea ellenállhatatlanul zakatol Nilsen kapuja felé. Volt egy olyan érzésünk, hogy a vendégek norvég válogatott kapuvédője már-már a pokolba kívánta ezt a fehérvári túrát, hiszen Balogh és Kenyeres felváltva csinált a dán védelemből bohócot, így a 48. percre már hat góllal vezettek a vendéglátók (26-20).
 Szebbnél-szebb akciókat vezet a Cornexi, egy darabig úgy tűnik ebből akár nagy arányú győzelem is lehet a végére, de néhányszor igencsak az idegeket borzoló döntéseket hoztak a játékvezetők, ez pedig visszavetette a csapatot. Így ahelyett, hogy nyolc gólos előnyel zártak volna hat lett a különbség, de őszintén gondolt-e erre valaki egy nappal korábban?
 Az biztos, hogy a fehérváriakra rettentően nehéz hatvan perc vár a Horsens otthonában jövő vasárnap, ám ezzel a lelkesedéssel és pontos és kemény védőjátékkal van keresnivalójuk Sitiéknek a visszavágón!

Szabó Edina értékelése a találkozó után: „Egészében véve úgy érzem jól játszottunk. Voltak azonban olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor olyan támadásokból kaptunk gólokat, amelyekből készültünk. Ha még egy kis pluszt hozzá tudunk tenni ehhez a teljesítményhez, akkor a visszavágón nem lehet gond. Ez a dán csapat nagyon jól küzdött, de úgy gondolom, hogy védekezésünkkel és lerohanásainkkal ma felülmúltuk őket.”