-
Kertmozi Öreghegyen
Folytatódik a nyár egyik legnépszerűbb programsorozata, a Kertmozi Székesfehérváron. Június 26-án és 27-én, pénteken és szombaton az Öreghegyen lesznek a szabadtéri filmvetítések. Két parádés vígjátékkal várják a közönséget.
2026.06.25. -
Zöldebb, árnyékosabb Fehérvárért!
Az egyre forróbb nyarak, a hőhullámok és az aszály mindannyiunk életét érintik. Ezért fontos, hogy városunk fejlesztései során kiemelt figyelmet kapjon a fák és zöldfelületek védelme, az árnyékolás növelése, a vízmegtartás és természeti értékeink megőrzése.
2026.06.25. -
Limonádé túra Sóstón
Hűsítő limonádé túrára várják a természetbarátokat június 27-én, szombaton a Sóstó Természetvédelmi Területen. A kirándulás 10.15 órakor a Látogatóközponttól indul, a részvételhez előzetes regisztráció szükséges.
2026.06.25. -
Székesfehérvári Makett Show
Idén is megrendezik a hagyományos Székesfehérvári Makett Show-t a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A nagy múltú, egész napos program június 27-én, szombaton 9.00 és 17.00 óra között várja vendégeit.
2026.06.25.
Új gokart- és élményközpont nyitott Székesfehérváron a Széchenyi utcában
Az élményközpont keddtől péntekig 12.00-21.00 óra között, szombaton és vasárnap pedig 9.00-22.00 óra között tart nyitva.
Halenár István, az SHS Építő Kft. ügyvezetője, az SHS Kart Center társtulajdonosa hangsúlyozta, a központot egy csarnokból alakították ki, melyet korábban a cégük telephelyeként terveztek meg. Menet közben jött a gokartpálya ötlete annak nyomán, hogy a munkatársakkal csapatépítés gyanánt többször elmentek gokartozni. Úgy érezték, hogy Székesfehérváron is van létjogosultsága egy ilyen létesítménynek, amely lehetőséget kínál arra, hogy kikapcsolódjunk, kilépjünk a hétköznapokból.

Az élményközpont gyakorlatilag kortalan, a szolgáltatásokat úgy alakították ki, hogy kicsik és nagyok is találjanak szórakozási lehetőséget minden évszakban, időjárástól, napszaktól függetlenül.
Az épületet a karbonsemlegesség jegyében szinte nulla energiafelhasználással tudják üzemeltetni a komoly napelemrendszernek köszönhetően, ami ellátja a gokartok töltését, a fűtést és az elektromos hálózatot. Az épület mögötti területen számos egyéb fejlesztést terveznek, többek között egy részben nyitott, részben fedett gokartpályát, amely az elképzeléseik szerint akár már a nyárra elkészülhet.

Székesfehérvár egy új, hiánypótló komplexummal bővült, amely élményt ad az embereknek, a közösségeknek.
"Az ilyen szolgáltatások döntik el, hogy egy város mennyire élhető és szerethető. Az a cél, hogy Fehérváron minél több szolgáltatás elérhető legyen, ne kelljen ezekért máshova elmenni, sőt, az is fontos, hogy idecsalogassuk az embereket az agglomerációból, vagy akár messzebbről is" – hangsúlyozta köszöntőjében dr. Cser-Palkovics András polgármester. Kiemelte, hogy a gyerekeknek, a tinédzsereknek, a családoknak folyamatosan van igényük ilyen szolgáltatásokra, ezért érdemes a bővítésen gondolkodni. A város nevében köszönetét fejezte ki a vállalkozóknak és sok sikert kívánt.

A gokart mellett többféle szimulátor, többszintes játszóház, előadóterem és büfé szolgálja a különféle korosztályok kikapcsolódását évszaktól és időjárástól függetlenül.
Szintén köszöntötte a megjelenteket és gratulált az új létesítményhez Sárosi Brúnó, a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. gokart szakágának menedzsere. Elmondta, 15 éve dolgozik az autó-motorsportban, tavaly év eleje óta szervezi a gokartversenyeket és az utánpótlást Magyarországon. Tapasztalatai szerint az autósportnak hazánkban nincs utánpótlása. A tehetségek felfedezésének legelső bázisa a gokartpálya, ahol ki lehet próbálni, hogy érdekli-e a gyerekeket ez a sport, tehetségesek-e. Sokféle programjuk van, melyekkel igyekeznek megszólítani a gyerekeket és biztosítják számukra a fejlődés lehetőségét.

Gál Péter Pál, a Fehérvár AV19 SC elnöke gratulált az új létesítményhez és egy, a játékosok által aláírt mezt adott át emlékbe.
Az ünnepélyes szalagátvágást pályabemutató követte Benkő Ádám, az SHS Kart Center vezetője, driver coach és Benedek Anna magyar kupagyőztes, a FIA Motorsport Games auto-motorsport olimpia ezüstérmese közreműködésével. A folytatásban a jégkorongjátékosok házi bajnoksága következett, majd a program zárásaként minden résztvevő kipróbálhatta a szolgáltatásokat.