Meglepetések a női rugby bajnokság utolsó fordulójában

Remek hangulatban zajlott le a 2011/2012-es DHL női 7's bajnokság utolsó fordulója. A 12 lejátszott mérkőzés váratlan fordulatokat hozott, így érdemes volt vasárnap délelőtt kilátogatni a székesfehérvári Köfém pályára. A Fehérvár Rugby Clubnak kezdetben meglepetést okozott egy kezdő csapat, a Gödöllő, ám végül a tapasztalat bizonyult döntőnek, a Démonok vereségével ért véget a második félidő.
2011.11.07. 15:07 |
 Az első meglepetés a napfényes időjárás volt, melynek köszönhetően a rögbis hölgyek már reggel lelkesen készültek a megmérettetésekre. Az első mérkőzésen a bajnokságban újonc Exiles 20 – 19-es győzelmet aratott a korábbi partner Agárd Angel's felett. A szintén újonc Vác a tavalyi bajnok Százhalombatta női csapatának méltó ellenfele volt az első félidőben, a rutinos battai játékosok azonban nem hagyták magukat, végül fölényes győzelmet arattak. Az őszi szezonban kissé gyengélkedő Szeged kikapott az újonc Exilestől, többi ellenfelét azonban biztosan verte.

A Fehérvár Rugby Clubnak szintén meglepetést okozott egy kezdő csapat, a Gödöllői Démonok. A touch rögbiben már régóta jeleskedő hölgyek szép, félpályás célt vittek a többszörös magyar bajnok csapatnak, ám végül a tapasztalat bizonyult döntőnek, a Démonok vereségével ért véget a második félidő. A nap folyamán a Fehérvár is készült meglepetéssel, a délelőtt egyik legizgalmasabb mérkőzésén sikerült megszorongatni a régóta elérhetetlennek tűnő Százhalombattát, a végeredmény 15-14 a Bulldogoknak. Lenyűgöző küzdelmekkel, fordulatos és szép játékkal telt a vasárnap. Hajrá lányok, hajrá női rögbi, tavasszal jön a folytatás!