Megkezdődtek a Sport XXI pályaversenyek, ARAK-sikerekkel

A Közép-Dunántúl Régió gyermekeinek a Sport XXI. Alapprogram idei első pályaversenyét az ARAK bonyolította le Székesfehérváron. A kezdés előtt két órával az eső is elállt, a szél gyorsan szárította a pályát, délben már a nap is kisütött, így végül kedvező időjárási körülmények fogadták a résztvevőket. Két korcsoportban zajlottak a küzdelmek, az ARAK gyerkőcei nagyon jól szerepeltek.

2013.05.14. 12:51 |

A szombat délelőtti matiné a körzeti és megyei diákolimpiai versenyek sűrű atlétikai programjai között a 9-12 éveseknek egy felszabadultabb, élvezetesebb csapatjátékot jelentett. Három szakosztály 5 csapata versenyzett az U11-es korcsoportban, de egy 4 fős "csonka" csapat is végigcsinálta a számokat. A legtöbb helyezési pontot az ARAK "A" csapata szerezte a Tatabánya és a Veszprém csapata előtt. A negyedik, ötödik és a fél csapatot is a házigazdák állították ki.
Az idősebbeknél 9 csapat indult a megmérettetésen. A legtöbben a hármasugrást és a szoknyáslabda-hajítást választották, de szoros befutók voltak 60 méteren, 60 méter gáton és 1200 méteres akadályon is. A gyaloglást a 72 főből senki sem választotta. Az maximális 60 pontot senki sem érte el, a legmagasabb egyéni pontszám 55 volt. A TSC fiataljai közül többen két számban is teljesítették a 20 pontot. A végeredmény így nem meglepő, a TSC csapata nyerte az aranyat, az ARAK "A" az ezüstöt és a VEDAC "A" a bronzot. A veszprémiek második csapata lett a nyolcadik, a többi helyen az ARAK különböző csapatai végeztek. A három egyéni versenyszám bevezetése, bár növelte a verseny lebonyolításának az idejét, nehezítette a számolást, de így is jó döntésnek bizonyult. Senki sem távozott üres kézzel, érem, müzliszelet és oklevél is járt a mosolygós gyerekeknek.