-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Megkezdődnek a kivitelezési munkák a Fejér megyei múzeumokban
Ünnepélyes körülmények között aláírták a szerződést a kivitelezővel, így hamarosan megkezdődhetnek a felújítási munkák számos Fejér megyei múzeumban. Székesfehérváron a Szent István Király Múzeum Rendháza és az Országzászló téri kiállítóhely újul meg. A megyében az összességében 100 millió forintot is meghaladó fejlesztéseknek köszönhetően a látogatók korszerűbb körülmények között ismerhetik meg a történelmi korok emlékeit.
2010.09.08. 10:59 |
Ünnepélyes körülmények között aláírták a szerződést a kivitelezővel, így hamarosan megkezdődhetnek a felújítási munkák számos Fejér megyei múzeumban. Székesfehérváron a Szent István Király Múzeum Rendháza és az Országzászló téri kiállítóhely újul meg. A megyében az összességében 100 millió forintot is meghaladó fejlesztéseknek köszönhetően a látogatók korszerűbb körülmények között ismerhetik meg a történelmi korok emlékeit.A teljes projekt befejezési határideje 2010 december 31., így már az új évben birtokba vehetik a látogatók a többfunkciós múzeumpedagógiai oktató és foglalkoztató tereket. Igazi oktatómúzeummá válhat a Fő utcai Rendház is az uniós pályázaton elnyert több mint 40 millió forintos fejlesztésnek köszönthetően. A Szent István Király Múzeum Rendházában többek között érintőképernyős információs pultok, számítógépes terminálok lesznek és egy interaktív táblát is felszerelnek. A kivitelezés során gondolnak a fogyatékkal élőkre is, a vakok és gyengén látók tájékozódását Braille nyomtató és felolvasógép is segíti.
Megújul az Országzászló téri kiállítóhely is, a fogyatékkal élők számára itt is elérhető lesz a kutatás és információgyűjtés. A modernizáció eredményeként a bejárat, a közlekedő tér és az aula is könnyebben elérhetővé válik a mozgáskorlátozottak számára.
A Szent István Király Múzeum Rendházára összesen 40,4 millió forintot, míg az Országzászló téri múzeumra 33 millió forintot költhet a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága a nyertes TIOP pályázatoknak köszönhetően.