Megérdemelt Hydro Fehérvár AV19 győzelem a szlovén torna második napján

A Hydro Fehérvár AV19 a szlovén torna második napján háromgólos győzelemmel zárt a Jesenice ellen. A harmadik harmadban folytatódott a fehérvári fölény, sorra alakította ki a helyzeteket a csapat. A záró 20 percre két fehérvári találat is jutott, előbb Bartalis István elé pattant a korong, így már kétgólos volt a különbség, végül pedig ismét a Bartalis-Leclerc duó villant, utóbbi volt eredményes.

HDD SU Jesenice - Hydro Fehérvár AV19 2-5 (1-1, 1-2, 0-2)

2023.08.26. 21:16 |

Miután a torna első napján Ljubljanában az EC Villach SC 7-4-re (2-2, 2-0, 3-2)-re a Hydro Fehérvár AV19 legénysége ellen, a torna második napján a Jesenice elleni meccs következett Bledben. Fehérvári mezőnyfölény és több vendéghelyzet jellemezte az első harmadot, a Jesenice többször kontrák után veszélyeztetett. A hazaiak szereztek vezetést, majd egy szép Leclerc-Bartalis összjáték végén utóbbi lőtte ki a rövid felsőt.

A második harmad kezdetén a hazaiak domináltak, a mezőnyfölény pedig góllá is érett, egy harmatvonaltól belőtt korong került a kapuba. Hátrányba került csapatunk, ám gól a jesenicei kapuba esett, Mihály Ákos lépett ki szólóban, első lövését még hárította a remekül védő Us kapus, de a kipattanó már a vonal mögé került. Átvette a mérkőzés irányítását a magyar ICE-csapat háromszor is egyedül korcsolyázhattak a szlovén kapura csatáraink. A vezetést jelentő gól előnyből született, ezúttal Bartalis passzolt Guillaume Leclerc-her, aki nem is hibázott.

A harmadik harmadban folytatódott a fehérvári fölény, sorra alakította ki a helyzeteket a csapat.

A záró 20 percre két fehérvári találat jutott, előbb Bartalis István elé pattant a korong, így már kétgólos volt a különbség, végül pedig ismét a Bartalis-Leclerc duó villant, utóbbi volt eredményes.

Mestermérleg, Kiss Dávid: "Elhivatottan játszottunk ma, tekintve, hogy hasonló helyzetbe már többször beletört a bicskánk: két nap alatt két mérkőzés, ráadásul a mai egy másik bajnokságból érkező csapat ellen. Tiszteltük az ellenfelet a hozzáállásuk miatt, de örülök, hogy egy percig nem vesztettük el a fonalat, ahogy tegnap is, ma is sok helyzetet alakítottunk ki. Az sem zökkentett ki bennünket, hogy az ellenfelünk második gólja egyértelmű magasbot volt, elfogadtuk a bírói döntést, utána pedig emberhátrányban egyenlítettünk is. Idén nem feltétlenül az előző mérkőzés hibáira koncentrálunk a video meetingeken, igyekszünk nekik apró útmutatásokat adni, amivel tudjuk motiválni őket. Célunk tudatosítani bennük, hogy offenzív hokival lehet eredményesen játszani, de oda kell figyelni a védekezésre is. Számomra az a legfontosabb, hogy fegyelmezett játékot láttam a srácokról, kommunikálnak a jégen, él a pad és az öltöző is. Egyre jobban összeállnak, mint csapat, örülök, hogy ez most győzelemmel párosult."