Megérdemelt Alba-siker a Minszk ellen

Rosszul kezdett az Alba Fehérvár a Minszk ellen az Európa-kupa harmadik csoportmeccsén, de fokozatosan javult, kapaszkodott, és végül megérdemelten nyert.
Alba Fehérvár – Tsmoki-Minszk 73-64 (14-28, 20-16, 17-10, 22-10)

2017.11.01. 19:50 |

A Szolnok elleni, hazai pályán elszenvedett 70-60-as vereség után fogadta a FIBA Európa-kupa harmadik csoportmeccsén a fehérorosz Tsmoki-Minszk együttesét az Alba Fehérvár. A vendégek egy győzelemmel, egy vereséggel, míg Dzunics Braniszlav gárdája két vereséggel várta az összecsapást.

A negyed elején váltva estek a kosarak, Meshcharakou vitte a vendégeket, aki csapat első hat pontját dobta, és ekkor még tartotta is a lépést ellenfelével az Alba. A negyed felénél mínusz hatról még visszajött a Fehérvár két pontra, a folytatásban azonban semmi sem sikerült, tíz perc után tizennégy ponttal állt jobban a Minszk. A második negyedre valamelyest összekapta magát az Alba, egy ízben hét pontra is megközelítette a Minszket, amely elsősorban jó tripláival tartotta mégis tíz ponton (34-44) a félidőre a fehérváriakat.

A harmadik negyedben elkezdett nagyon rosszul dobni a vendéggárda, ennek köszönhetően két perccel a játékrész vége előtt csak eggyel vezettek, igaz, szinte percek óta, mert az Albának hiába volt több lehetősége is erre, nem sikerült átvenni a vezetést. Aztán Lóránt triplájával csak megtört a jég, 50-48-at mutatott az eredményjelző. Czerapowicz hárompontosa gondoskodott arról, hogy mégis a fehéroroszok várták előnnyel a záró negyedet (51-54).

Az Alba tovább javult, négy perccel az újrakezdést követően Lóránt és Kovács vezetésével hat ponttal megléptek a házigazdák, igaz, Filip Adamovics két triplával villámgyorsan egalizált. Három perccel a vége előtt Horton ziccerével azonban megint vezetett, immár héttel a Fehérvár. Majd Hill duplája után időt is kért a minszki vezetőedző. A végjátékot hétpontos fehérvári vezetéssel kezdték a csapatok, erre tett rá a legvégén még kettőt büntetőből az összesen tizenhét pontig jutó Lóránt Péter. Az Alba megérdemelten, nagyot küzdve 73-64-re győzte le a Tsmoki-Minszk gárdáját.

Alba: Harris 6, Simpson 14/6, Hill 7, Keller Á. 2, Lóránt 17/3, cserék: Horton 8, Kovács Á.13/3, Keller I. 2, Fenner 4.