-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Megemlékezések városszerte a Nemzeti Gyásznapon
2007.10.05. 13:08 |
Nemzeti gyásznappal emlékezik, Október 6-án szombaton az ország az 1848/49-es magyar szabadságharc leverését követő megtorlásra, az Aradon kivégzettekre. Székesfehérváron reggel kilenckor a Halesz parkban, délelőtt pedig a Jávor Ottó téren a Corpus Hungaricum szobornál tartottak megemlékezést.
Képek a székesfehérvári megemlékezésekről!

1849. október 6-án végeztek ki Aradon az 1848-49-es magyar szabadságharc tizenkét honvédtábornokát és egy ezredesét. Ugyanezen a napon oltották ki gyilkos golyók gróf Batthyány Lajosnak, az első felelős és független magyar kormány miniszterelnökének életét is. A magyar kormány 2001 novemberében nyilvánította nemzeti gyásznappá október 6-át. A Gróf Széchenyi István Szakközépiskola diákjai reggel kilenc órakor a Halesz parkban emlékeztek a Szabadságharc kivégzett tábornokaira.
Az ünnepség végén dr Csapó Csilla alpolgármester, Orosz István, Kálmán Mihály és Dienesné Fluck Gyöngyi önkormányzati képviselők és az iskola vezetése helyezett el koszorút az emlékmű talapzatánál.
Délelőtt fél 11-kor a Jávor Ottó téren a Corpus Hungaricum szobornál emlékeztek az Aradi Vértanukra. Ünnepi műsort a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolások adtak.

Az ünnepségen koszorút helyezett el a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, továbbá Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő, Márton Zoltán önkormányzati képviselő mellett koszorúzott a Magyar Honvédség és több társadalmi szervezet. A II. Rákóczy Ferenc Általános Iskola koszorúját pedig Móder József igazgató és Rabóczky Sára helyezte el az emlékműnél.
Holnap a nemzeti gyásznap reggelén felvonják, majd félárbocra engedik a Magyar Köztársaság állami lobogóját a Kossuth Lajos téren, majd a közjogi méltóságok elhelyezik a kegyelet és a megemlékezés közös koszorúját a Batthyány-örökmécsesnél.
Képek a székesfehérvári megemlékezésekről!

1849. október 6-án végeztek ki Aradon az 1848-49-es magyar szabadságharc tizenkét honvédtábornokát és egy ezredesét. Ugyanezen a napon oltották ki gyilkos golyók gróf Batthyány Lajosnak, az első felelős és független magyar kormány miniszterelnökének életét is. A magyar kormány 2001 novemberében nyilvánította nemzeti gyásznappá október 6-át. A Gróf Széchenyi István Szakközépiskola diákjai reggel kilenc órakor a Halesz parkban emlékeztek a Szabadságharc kivégzett tábornokaira.
Az ünnepség végén dr Csapó Csilla alpolgármester, Orosz István, Kálmán Mihály és Dienesné Fluck Gyöngyi önkormányzati képviselők és az iskola vezetése helyezett el koszorút az emlékmű talapzatánál.
Délelőtt fél 11-kor a Jávor Ottó téren a Corpus Hungaricum szobornál emlékeztek az Aradi Vértanukra. Ünnepi műsort a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolások adtak.

Az ünnepségen koszorút helyezett el a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, továbbá Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő, Márton Zoltán önkormányzati képviselő mellett koszorúzott a Magyar Honvédség és több társadalmi szervezet. A II. Rákóczy Ferenc Általános Iskola koszorúját pedig Móder József igazgató és Rabóczky Sára helyezte el az emlékműnél.
Holnap a nemzeti gyásznap reggelén felvonják, majd félárbocra engedik a Magyar Köztársaság állami lobogóját a Kossuth Lajos téren, majd a közjogi méltóságok elhelyezik a kegyelet és a megemlékezés közös koszorúját a Batthyány-örökmécsesnél.