Megállíthatatlan az FC Fehérvár!!

A Borsodi Liga 7. fordulójának "felsőházi" rangadóján az FC Fehérvár csapata újabb három ponttal gyarapította kollekcióját. A piros-kékek ezúttal az ugyancsak remekül rajtoló Zalaegerszegi TE-t győzték le egy inkább küzdelmes, mint magas szinvonalú találkozón. FC Fehérvár-Zalaegerszegi TE 1-0 (1-0), gólszerző: Kuttor A. Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: Gyorsan megszereztük a vezetést, ezután jobbára oda-vissza játék folyt, reméltem, hogy kontráink közül újabb gólokat lövünk. Az eredménnyel elégedett vagyok, egy nagyon jó ZTE-t győztünk le.

2005.10.02. 13:27 |

A Borsodi Liga 7. fordulójának "felsőházi" rangadóján az FC Fehérvár csapata újabb három ponttal gyarapította kollekcióját. A piros-kékek ezúttal az ugyancsak remekül rajtoló Zalaegerszegi TE-t győzték le egy inkább küzdelmes, mint magas szinvonalú találkozón: FC Fehérvár-Zalaegerszegi TE 1-0 (1-0) Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: Gyorsan megszereztük a vezetést, ezután jobbára oda-vissza játék folyt, reméltem, hogy kontráink közül újabb gólokat lövünk. Az eredménnyel elégedett vagyok, egy nagyon jó ZTE-t győztünk le.

FC Fehérvár-Zalaegerszegi TE 1-0 (1-0)

Székesfehérvár, 6000 néző
Vezette: Bede (Tompos, L. Tóth)

FC Fehérvár: Tudor-Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z.-Lattenstein, Bozic (Simon, 86. perc), Farkas B. (Schwarcz, 62. perc) - Györök, Sitku, Alumona (Bartyik, 69. perc)
Vezetőedző: Csertői Aurél

ZTE: Milinte - Kocsárdi, Sebők V., Kozmér, László - Nagy L., Balog Cs., Józsi, Bojovic - Montvai (Spalevic, 60. perc), Spasoljevic (Drojovic, 71. perc)
Vezetőedző: Dajka László

A gólszerző: Kuttor Attila

Sárga lap: Bojovic, Sebők, Balog Cs.

A fehérváriak az elmúlt fordulókban olyan teljesítménnyel rukkoltak ki, amelyet ember emlékezet óta nem láttak a koronázó város szurkolói. A tabella első helyén álló Csertői-alakulat szombaton este is természetesen a győzelem reményében lépett a Sóstói-stadion gyepére. Úgy tűnik, hogy a Szieben Lászlóék által beígért anyagi biztonság mellett a szurkolók is visszatérnek az egykor szép napokat látott és megszépült stadionba. Igaz megint csak többen lemaradtak a mérkőzés első negyedórájáról,ám így is küzdelmes mérkőzést láthattak.

A találkozó rövd krónikája:

3. perc: Györök bal oldali szögletét Kuttor 5 méterről zavartalanul fejelte a kapu közepébe. (1-0)
10. perc: Kocsárdi jobb oldali beadásnak szánt lövése veszélyesen kanyarodott a fehérvári kapu elé, de Tudor biztosan védte a lövést.
13. perc: Józsi 22 méteres, veszélyesen lefelé csapódó szabadrúgását Tudor nagy bravúrral piszkálta ki a bal alsó sarok elől.
14. perc: Bojovics 14 méteres lapos lövését védte Tudor.
34. perc: Alumona kígyózott át a védőkön, aztán estében 20 méterről kapura lőtt, Milinte a léc alól tornázta ki a labdát.
35. perc: Vincze ívelt be szögletet jobbról, Alumona 5 méterről kapura emelt, ám a berobbanó Kuttor 3 méterről fölé fejelt.
44. perc: Györök bal oldalról elvégzett szabadrúgására Csizmadia érkezett, de 7 méterről mellé lőtt.
46. perc: Józsi szögletét Nagy Lajos 17 méterről lőtte kapura, Tudor nehezen hárított.
50. perc: Lattenstein 18 méteres veszélyes lövése vágódott szögletre a belépő védőkről.
57. perc: Bojovics észrevette, hogy Tudor kinn áll a kapujából, 20 méterről lőtt, de labdája a felső lécen pattant.
63. perc: Kocsárdi 25 méterről lőtt méterekkel a kapu fölé.
71. perc: Vincze bal oldali beadását Sitku 12 méterről fejelte kapura, de az erejét vesztett labdát Milinte gond nélkül hárította.
84. perc: Vincze Z. baloldali beadását Bartyik lőtte kapura, László azonban belelépett a lövésbe, így szöglet lett az akcióból.
90. perc: Sebők szabadrúgását Tudor hatalmas bravúrral védte szögletre. Nagy L. a szögletet a jobb kapufa mellé fejelte.

Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: Gyorsan megszereztük a vezetést, ezután jobbára oda-vissza játék folyt, reméltem, hogy kontráink közül újabb gólokat lövünk. Az eredménnyel elégedett vagyok, egy nagyon jó ZTE-t győztünk le.