-
Jókaitól Arany Jánosig
Hétfőn a magyar nyelv és irodalom tárggyal indultak útjára az érettségi vizsgák, amin középszinten 76 109 fő, emelt szinten pedig 2417 tanuló ad számot tudásáról. Az első részben szövegértési feladat és teszt van, míg a másodikban műértelmezés vagy témakifejtő esszé közül választhatnak az érettségizők.
2026.05.04. -
Kiállítás a Legendus Albában
Tudomány és művészet… egy átjárás Székesfehérvár szívében címmel nyílik kiállítás május 5-én, kedden 18.00 órakor a Legendus Alba könyvesboltban, Székesfehérváron. A tárlat könyveket és festményeket mutat be egymás mellett, a megnyitó után beszélgetést is szerveznek.
2026.05.04. -
Egy nap Haydn mesterrel
Befejeződött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai-bérlet koncertsorozata. A Szent István Művelődési Házban az Egy nap Haydn mesterrel című hangversenyen Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikusokat.
2026.05.01. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29.
Még lehet jelentkezni a Képzőművész palántázás táborba
A generációk közötti kapcsolat erősítése, a művészeti nevelés, a hagyományőrzés és a város történelmének megismerése a célja annak az ötnapos nyári programnak, amelyet a Krajczáros Alapítvány szervez.
A Képzőművész palántázás címmel hirdetett táborba július 9-e s július 13-a között várják a 10-17 éves korosztályt. A diákok a tábor ideje alatt a művészet iránt elkötelezett, alkotó „nagyszülőkkel”, azaz nyugdíjas festőművészekkel közösen barangolnak Fehérvár utcáin, és megállva a nevezetes helyeken festenek, rajzolnak, megismerkednek új technikákkal és a város történelmével.
A térítésmentesen igénybe vehető táborban ebédet biztosítanak a diákoknak, akiktől azt kérik, hogy a rajzeszközeiket hozzák magukkal. A táborról részletesen a civil szervezet krajczaros@t-online.hu e-mail címén kérhetnek felvilágosítást az érdeklődő szülők.