-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Még ebben az évben elérhető lesz néhány e-közigazgatási próba alkalmazás a honlapon
A város honlapján még ebben az évben elérhetőek lesznek ún. pilot(próba) alkalmazások, amivel megismerhető lesz majd néhány e-közigazgatási szolgáltatás. Székesfehérvár, mint ismeretes az elsők között csatlakozott a hazai e-közigazgatás létrehozásának tervéhez és mintegy 300 millió forintot nyert el a Gazdasági Minisztérium pályázatán informatikai fejlesztésre. Csütörtökön délután a Városházán dr. Csapó Csilla aljegyző, Óber Lászó az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke és a Unitis Rt. projektmenedzsere Sztrikinácz Zsolt számolt be az eddig elvégzett feladatokról és az idei évben várható fejlesztésekről...
2005.09.15. 17:27 |
A város honlapján még ebben az évben elérhetőek lesznek ún. pilot alkalmazások, amivel megismerhető lesz majd néhány e-közigazgatási szolgáltatás. A város ugyanis az elsők között csatlakozott a hazai e-közigazgatás létrehozásának tervéhez és mintegy 300 millió forintot nyert el a Gazdasági Minisztérium pályázatán informatikai fejlesztésre. Csütörtökön délután a Városházán dr. Csapó Csilla aljegyző, Óber Lászó az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke és a Unitis Rt. projektmenedzsere Sztrikinácz Zsolt számolt be az eddig elvégzett feladatokról és az idei évben várható fejlesztésekről...
A pilot alkalmazás egy olyan prototípus alkalmazás, amit a felhasználók tesztelhetnek és a tesztidő alatt a rendszer hibái illetve a további fejlesztések felismerhetőek. Néhány e- közigazgatási funkció így már az ősszel elérhető lesz a honlapon, amit jövő év novemberében vált fel a végleges kész rendszer - mondta dr. Csapó Csilla aljegyző.
Az Önkormányzat által biztosított saját finanszírozással együtt a projekt összköltsége meghaladja a 340 millió forintot. Nem kevés feladatot vállalt magára ezzel a megyeszékhely, hiszen a vonzáskörzetében levő 17 település –a székesfehérvári kistérség- ügyeit is számba véve jelentős ügyintézési feladatokat lát el. A projekt célcsoportja a kis- és középvállalkozások mellett a város és a kistérség civil szervezetei, intézményei és természetesen a civil lakosság - mondta Óber László. A projekt keretében nyilvános Internet-hozzáférési pontok létesülnek. Olyan ügyirat-kezelési rendszer kerül kialakításra, amely képes az elektronikus aláírással hitelesített ügyiratokat fogadni, illetve képes az így aláírt dokumentumokat kibocsátani; vállalkozások, vállalkozók részére elektronikus szolgáltatásokat nyújtani.
Az európai normáknak megfelelő gazdasági és társadalmi környezet kialakítása érdekében hazánk EU csatlakozásával új fejlesztési források nyíltak meg a közigazgatásban is. Az e-közigazgatás megvalósításának célja a helyi, térségi és regionális szintű, egymásra épülő, szolgáltatásközpontú kormányzás elektronikus formájának létrehozása. Ebben az együttműködésben négy oldal; a társadalom, az állam, a szolgáltatás és az adatvagyon hatékony együttműködése valósul meg az elektronikus (internetes) kommunikáció segítségével.
A célok megvalósításához az önkormányzat olyan partner választott maga mellé, amely megalapozott ismeretekkel rendelkezik az Európai Uniós elvárások rendszeréről.
A UNITIS Rt., a nyertes kivitelező 2003-ban az elsők között csatlakozott az EU e-közigazgatási programjába és korábban több sikeres pályázat előkészítésében közreműködött már.
A projekttel kapcsolatos aktív munka július elején kezdődött el. A működő e-közigazgatási rendszer 2006 novemberétől látja el majd élesben feladatait a nagyközönség számára. A projekt nagyban hozzájárul majd az információs társadalom alapjainak letételéhez, bővítéséhez városi és regionális szinten.
A pilot alkalmazás egy olyan prototípus alkalmazás, amit a felhasználók tesztelhetnek és a tesztidő alatt a rendszer hibái illetve a további fejlesztések felismerhetőek. Néhány e- közigazgatási funkció így már az ősszel elérhető lesz a honlapon, amit jövő év novemberében vált fel a végleges kész rendszer - mondta dr. Csapó Csilla aljegyző.
Az Önkormányzat által biztosított saját finanszírozással együtt a projekt összköltsége meghaladja a 340 millió forintot. Nem kevés feladatot vállalt magára ezzel a megyeszékhely, hiszen a vonzáskörzetében levő 17 település –a székesfehérvári kistérség- ügyeit is számba véve jelentős ügyintézési feladatokat lát el. A projekt célcsoportja a kis- és középvállalkozások mellett a város és a kistérség civil szervezetei, intézményei és természetesen a civil lakosság - mondta Óber László. A projekt keretében nyilvános Internet-hozzáférési pontok létesülnek. Olyan ügyirat-kezelési rendszer kerül kialakításra, amely képes az elektronikus aláírással hitelesített ügyiratokat fogadni, illetve képes az így aláírt dokumentumokat kibocsátani; vállalkozások, vállalkozók részére elektronikus szolgáltatásokat nyújtani.
Az európai normáknak megfelelő gazdasági és társadalmi környezet kialakítása érdekében hazánk EU csatlakozásával új fejlesztési források nyíltak meg a közigazgatásban is. Az e-közigazgatás megvalósításának célja a helyi, térségi és regionális szintű, egymásra épülő, szolgáltatásközpontú kormányzás elektronikus formájának létrehozása. Ebben az együttműködésben négy oldal; a társadalom, az állam, a szolgáltatás és az adatvagyon hatékony együttműködése valósul meg az elektronikus (internetes) kommunikáció segítségével.
A célok megvalósításához az önkormányzat olyan partner választott maga mellé, amely megalapozott ismeretekkel rendelkezik az Európai Uniós elvárások rendszeréről.
A UNITIS Rt., a nyertes kivitelező 2003-ban az elsők között csatlakozott az EU e-közigazgatási programjába és korábban több sikeres pályázat előkészítésében közreműködött már.
A projekttel kapcsolatos aktív munka július elején kezdődött el. A működő e-közigazgatási rendszer 2006 novemberétől látja el majd élesben feladatait a nagyközönség számára. A projekt nagyban hozzájárul majd az információs társadalom alapjainak letételéhez, bővítéséhez városi és regionális szinten.