Matteo Moschetti nyert - Székesfehérvárra érkezett a Tour de Hongrie

Matteo Moschetti nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny második, csütörtöki szakaszát, amelyen Manuel Belletti megtartotta első helyét az összetettben. A velencei rajtra 27 fokos, derűs időben került sor, a Székesfehérvárig tartó 190 kilométer során három gyorsasági és két hegyi részhajrá várt a 126 fős mezőnyre. Fehérváron a városban ezrek szurkoltak az utak mellett a mezőnynek.
2018.08.16. 18:20 |

A Tour de Hongrie kerékpáros körverseny székesfehérvári befutója és a csodálatos légifelvételek a városról 195 országban volt látható.

A második, csákvári hegyi hajrá után három versenyző, a Sangemini két olasz kerekese és a Bike Aid holland bringása lépett el a mezőnytől, hogy 112 kilométeren át tartó szökést hajtson végre. A kísérlet sikertelen maradt, 23 kilométerrel a cél előtt utolérték őket, s bár a hátralévő távon voltak szökési kísérletek, ezek rendre meghiúsultak.

A MyBike Stevens magyar versenyzője, az utolsó 8 kilométeren kísérletező Pelikán János is bátran próbálkozott egyedül, őt 4,5 kilométerre a céltól fogták be.  Így mezőnyhajrá döntött a szakaszelsőségről, amelyben három olasz zárt az élen: a zöld trikós Matteo Moschetti honfitársait, Attilio Vivianit és Manuel Bellettit előzte meg. Utóbbi harmadik helyével megtartotta a sárga trikót. A szakasz legjobb magyarja a huszadikként célba ért Karl Ádám lett.