-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Mától 10 napon át ingyenes az Internet az Alba Plaza előtt
Az Európai Unióhoz való csatlakozás kapcsán, az országos programok részeként, 10 napon át ingyenes internetezési lehetőséget biztosít a székesfehérvári Alba Plaza előtti téren az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM). A programok a városi rendezvényekhez igazodnak, de természetesen a sátrakban kisebb, informatív és oktató jellegű napi programok is megrendezésre kerülnek, különböző korosztályokat megcélozva. Így a szervezők mindenkit sok szeretettel várnak az óvodásoktól egészen a nagyokig. A program április 23.-tól - május 2-ig tart.
Az Európai Unióhoz való csatlakozás kapcsán, az országos programok részeként, 10 napon át ingyenes internetezési lehetőséget biztosít a székesfehérvári Alba Plaza előtti téren az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM). A programok a városi rendezvényekhez igazodnak, de természetesen a sátrakban kisebb, informatív és oktató jellegű napi programok is megrendezésre kerülnek, különböző korosztályokat megcélozva. Így a szervezők mindenkit sok szeretettel várnak az óvodásoktól egészen a nagyokig. A program április 23.-tól - május 2-ig tart.
A minisztérium hozzájárul a Csatlakozás történelmi eseményének méltó megünnepléséhez azzal, hogy az országot virtuálisan is közelebb viszi Európához erre az időre. Ennek megfelelően az Alba Plaza előtti téren 50 m2-es sátrat állítanak fel 7 db számítógéppel, melyekben az IHM ingyenes, szélessávú internetezési lehetőséget kínál a járókelőknek.
Az internetezési lehetőséget természetesen azok is kihasználhatják, akik erre alkalmas, vezeték nélküli hálózati hozzáférést biztosító eszközökkel (WiFi) rendelkeznek. A programok a városi rendezvényekhez igazodnak, de természetesen a sátrakban kisebb, informatív és oktató jellegű napi programok is megrendezésre kerülnek, különböző korosztályokat megcélozva. Így a szervezők mindenkit sok szeretettel várnak az óvodásoktól egészen a nagyikig. A program április 23.-tól - május 2-ig tart.