Második alkalommal rendezték meg a Fehérvári Kutyapikniket

Második alkalommal rendezték meg vasárnap a Sziget utcai SPAR Áruház mögötti füves területen a Fehérvári Kutyapikniket. A rendezvénnyel a felelős állattartásra hívták fel a figyelmet és örökbe adó napot tartottak több szervezettel közösen. A nap programjában kutya szépségverseny, kutyás bemutatók, kutyapszichológiai előadások is szerepeltek.
2015.06.14. 18:22 |
Második alkalommal rendezték meg vasárnap a Sziget utcai SPAR Áruház mögötti füves területen a Fehérvári Kutyapikniket. A rendezvénnyel a felelős állattartásra hívták fel a figyelmet és örökbe adó napot tartottak több szervezettel közösen. A nap programjában kutya szépségverseny, kutyás bemutatók, kutyapszichológiai előadások is szerepeltek.
KÉPGALÉRIA
A nap folyamán az érdeklődők kipróbálhatták a kutyás sportokat is. A pikniken aerobik és capoeira bemutatókat és versenytáncosok fellépését is láthatta a közönség. Ezen kívül harcművészeti bemutatók, lovas bemutatók és tombola is volt, a gyerekeket pedig ugráló vár, arcfestés, bűvész és játékos feladatok várták. A késő délutáni órákban pedig jótékonysági futásra is sor került a Palotavárosi tavaknál, a nevezési díjjal a FEMA állatmentőket segíthették a résztvevők.
A három éve alakult FEMA egyesület neve összeforrt az állatok mentésével, különös tekintettel a halmozottan bántalmazott, lelkileg, fizikailag sérült állatok mentésével és rehabilitációjával. Tevékenységüket Fejér megyében és peremterületein végzik. A Kutyapiknik célja, hogy a jótékonyság mellett közelebb hozza egymáshoz a kutyás és nem kutyás lakosokat.
Farkas László önkormányzati képviselő elmondta, hogy szívesen vállalta a fővédnökséget, mert úgy érzi, olyan ügy mellé állt, ami Magyarországon ma nagyon aktuális. „Nagyon divatos ma a kutyatartás, de sok ember még nem érezte át ennek felelősségét, amikor eldöntötte, hogy állatot szeretne tartani. Sok kutya végzi úgy, hogy kivetik, kidobják, megunják, a FEMA tagjai arra tették fel az életüket, hogy ezeket az állatokat megmentsék, ezért tisztelettel tudok gondolni rájuk. Nem utolsó sorban pedig sok állattartónak szakmai tanácsot adnak arra vonatkozóan, hogyan neveljék a kutyájukat és melyek azok a szokások, amiket a kutyák szeretnek.” – mondta el Farkas László, aki szerint Palotavárosban is nagy az ellentét a kutyások és nem kutyatartók között. „Nagyobb türelem kellene mindkét részről, nagyobb odafigyelés. A kutyatartók néha nem tartják be azokat az elemi szabályokat, amelyeket be kellene tartani , itt soha nem a kutyával van a probléma, hanem a gazdájával.” – tette hozzá a képviselő, kiemelve, hogy nagy szükség van a tudatformálásra, hiszen az állattartás nagy felelősséggel is jár.