-
Itt a Fehérvár Enthroners menetrendje
A 2026-os amerikaifutball-idényt az osztrák első ligában játszó csapat közösségi oldalán közzétette a bajnoki sorsolást. A Koronázók március 28-án Salzburgban indítják a szezont, az első hazai találkozóra pedig április 18-án kerül sor a First Fielden. Az Enthroners szeretettel várja a drukkereket a mérkőzéseire!
2026.03.16. -
Bajnoki címekkel zárták a szezont
Az U15 és U16 Összetett Fedett Pályás OB-n, mind a lányok, mind a fiúk csapatversenyében aranyérmet szereztek a fehérvári sportolók. Egyéniben Grosz Zsombor és Miklós Eszter is dobogóra állhatott.
2026.03.16. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09. -
Bál a gyerekekért
Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Ifj. Ocskay Gábor Alapítvány hagyományos bálját. Az est bevételéből a fiatal jégkorongozókat és a Fejér Vármegyei Gyermekotthon lakóit támogatják.
2026.03.04.
Marty Raymond: Kemények leszünk!
Hétfőn kezdte meg a jeges felkészülést a Sapa Fehérvár AV 19 jégkorong csapata. Az új vezetőedző Marty Raymond, délelőttönként kemény tréningekkel és fizikai felmérésekkel teszteli a csapatot az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Az első felkészülési mérkőzésig sem kell már sokat várni, hiszen augusztus 10-én az Érsekújvár ellen játszik a Volán. A kanadai mester a csapattal kapcsolatos első benyomásairól, és terveiről is nyilatkozott.
2013.07.31. 12:25 |
Hétfőn kezdte meg a jeges felkészülést a Sapa Fehérvár AV 19 jégkorong csapata. Az új vezetőedző Marty Raymond, délelőttönként kemény tréningekkel és fizikai felmérésekkel teszteli a csapatot az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Az első felkészülési mérkőzésig sem kell már sokat várni, hiszen augusztus 10-én az Érsekújvár ellen játszik a Volán. A kanadai mester a csapattal kapcsolatos első benyomásairól, és terveiről is nyilatkozott.

Nincs idő hosszas terefrére a Sapa Fehérvár AV19 új mesterével, hiszen az edzések is olyanok, mint reményeink szerint a csapat lesz: pörgősek. Felmérések, jeges tréningek követik egymást, Marty Raymond pedig igyekszik mindenre odafigyelni. Neki is ismerkedés ez az időszak, de ez nem befolyásolhatja a munka minőségét. Néhány kérdés erejéig azonban rendelkezésre állt szerda délelőtt.
Néhány napja kezdődött a felkészülés, mik az első tapasztalatai a csapattal kapcsolatban?
Fiatal játékosokkal dolgozhatok, akik felkészültek, jó formában vannak és keményen edzenek. Úgy gondolom, hogy a hangulat is rendben van, nagyon lelkesek a srácok, eddig kifejezetten pozitívak a tapasztalataim.
Mik a tervek a következő szezonra, mi lehet a csapat alapvető taktikája?
Gyors játékra építő, pörgős csapatot szeretnék kialakítani, jól szervezett védekezéssel. Támadásban próbálunk minél kreatívabbak lenni, és a lehető legjobban kihasználni a játékosok tehetségét és erősségeit, amik gólokat eredményezhetnek. Egyelőre ennek az alapjait igyekszünk megteremteni, a védekezés biztosan rendben lesz, kemények leszünk. A lehető legjobban akarunk játszani, idegenben és itthon is egyaránt, szeretnénk nehéz pillanatokat okozni az ellenfeleknek, reméljük nem szívesen járnak majd Fehérvárra.
Hogy tetszik a város, hogy viseli a nyári hőséget?
Igen, nagyon meleg van, de éltem Kaliforniában is, ahol gyakran volt 40 fok felett a hőmérséklet. Itt is elég száraz az idő, de valamivel azért kellemesebb. Tetszik, amit eddig láttam a városból, Fehérvár nagyon szép hely, örülök, hogy itt lehetek.