-
Bobál távozik a Viditől
A Videoton FC Fehérvár közös megegyezéssel szerződést bontott a csapat nyáron érkezett támadójával, Bobál Gergellyel. Bobál egyetlen őszi gólját Bonyhádon, a Majosi SE otthonában szerezte.
2025.12.13. -
Győzelem Kecskeméten
Az Alba Fehérvár hosszabbításban győzte le két ponttal a házigazda Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. Ez volt zsinórban a harmadik győztes meccse a csapatnak.Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Alba Fehérvár 82-84
2025.12.13. -
Nagyot küzdöttek a röpisek
Nagyot küzdött, szettet nyert, de végül 3-1-es vereséget szenvedett a lengyelektől a MÁV Előre Foxconn férfi röplabda csapata a CEV-kupa 1. körének első mérkőzésén a MET Arénában. A lengyel csapatnak minden tudására szüksége volt a győzelemhez.
2025.12.11. -
Jó tanulók és jó sportolók
Idén is átadták a Jó tanuló-jó sportoló, valamint a körzet legjobb sportolója kategóriában is az elismeréseket. A Fejér Megyei Diáksport Egyesület hagyományos évzáró ünnepségét a Városháza Dísztermében tartották.
2025.12.11.
Márton Anita és Baji Balázs is magabiztosan lett bajnok Székesfehérváron
Márton Anita nem sok esélyt adott vetélytársainak: 17,76 méteres eredménye több mint két és fél méterrel jobb, mint a második helyezett Veiland Violettáé.
A fedett pályán világbajnok súlylökő az MTI kérdésére úgy fogalmazott: "a formám még nem az igazi, de kevés versenyem volt az utóbbi időszakban és az országos bajnokság is csak egy állomása a felkészülésnek". Hozzátette: az idény főversenye az Európa-bajnokság lesz számára, ahol szeretne 19 méter felett lökni, reményei szerint ez elég lehet a dobogóra kerüléshez. Megjegyezte, hogy a súlylökés mellett vasárnap diszkoszvetésben is szeretné megvédeni bajnoki címét.
Baji Balázs idei legjobbjával győzött 110 méteres gátfutásban, s ezzel kilencedik bajnoki aranyérmét szerezte meg ebben a számban. Az MTI kérdésére elmondta: szerette volna végre "áttörni a 13.50 perces határt", ami sikerült is. Technikailag jónak, a kontinensbajnoki felkészülésben megfelelő lépcsőfoknak nevezte futását.
A gátfutó a viadalt követően is Székesfehérváron marad és a jövő heti Gyulai-emlékversenyig edzőtábor jelleggel készül. Augusztusig Gyémánt Liga versenyeken indul és reményei szerint Londonban, az Európa-bajnokságon 13.20-as idővel akár a dobogót is elérheti. Óriási versenyt hozott a nők 100 méteres gátfutó száma, ahol hárman is esélyesek voltak a győzelemre. Végül Kozák Luca új utánpótlás országos csúccsal nyert Kerekes Grétát és Sorok Klaudiát megelőzve.
Megvédte bajnoki címét Siskó Zsófia: az ARAK rúdugrója 4.10 méterrel győzött.
Férfi kalapácsvetésben elmaradt a nagy csata: Halász Bence magabiztosan védte meg bajnoki címét a hazai pályán versenyző Pásztor Bence és klubtársa, Hudi Ákos előtt.