Marosi Katalin sikeres hete Palermóban

A Székesfehárváron élő teniszező egyéniben a selejtezőből a főtáblára jutva a nyolcaddöntőben vállsérülés miatt volt kénytelen feladni a mérkőzését a WTA-tornán, párosban viszont a sérülése ellenére a döntőig menetelt a horvát Darija Jurak oldalán.
2012.07.16. 08:25 |

Hét nyertes meccs egy hét alatt! Az első számú magyar női páros teniszjátékos ezzel pályafutása egyik legsikeresebb WTA Tour tornáját játszotta a palermói 220.000 dollár összdíjazású versenyen. Marosi Palermo előtt az április végi, budapesti WTA-tornán indult utoljára egyéniben világranglista versenyen, mivel az elmúlt hónapokban az olimpiai párosversenyen való indulási jog elérésnek rendelt alá. A sajátos kvalifikációs rendszer miatt azonban a legelőkelőbb helyen jegyzett magyar játékos nem vehet részt a londoni ötkarikás játékokon, ahol Szávay Ágnes és Babos Tímea fogja hazánkat képviselni.
 Az egyéni meccsrutin hiánya ellenére mindhárom mérkőzését megnyerte a selejtezőben Kata – és nem is akárhogy: az első kettőt szetthátrányból fordítva, majd a feljutásért a horvát Tereza Mrdeza ellen maratoni hosszúságú csatában 7:6, 3:6, 7:6-ra. A főtábla első fordulójában az orosz Valeria Savinykh-ot 6:4, 6:3-ra győzte le, majd a következő mérkőzését jobb vállának sérülés miatt feladta a 3. kiemelt, német Julia Görges ellen.
 Párosban a Marosi-Jurak páros, mely Wimbledonban is sikerrel vett egy fordulót, Palermóban három mérkőzést nyerve a döntőig jutott. Az elődöntőben Kata vállsérülése ellenére, meccslabdát is hárítva győzték le a Dzehalevich/Kalashnikova belarusz-grúz párost, majd a fináléban két szoros játszmában, 6:7 4:6-ra maradtak alul az első kiemelt cseh Voracova-Zahlavova Strycova kettőssel szemben.
A remek szereplésnek köszönhetően Marosi egyéniben 46, párosban 200 ponttal gazdagodott. A hétfőn megjelenő, aktuális páros világranglistán a 65. hely környékén fog szerepelni, ami 17 éve elkezdett (egy hosszabb szünettel megszakított) profi pályafutásának legjobb helyezése lesz!