-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Március 15. - közösen emlékezett Székesfehérvár és Fejér megye
Hétfőn délelőtt a szeles idő ellenére több százan gyűltek össze a Petőfi téren Székesfehérvár és Fejér megye közös Március 15-i ünnepségén. Az ünnepi műsort, melyet Bakonyi István és Vasvári Csaba szerkesztett a Vörösmarty Színház művészei vitték színpadra, majd a megyegyűlés elnöke dr. Balogh Ibolya és a város polgármestere Warvasovszky Tihamér mondott ünnepi beszédet. Az ünnepség előtt a Fehérvári Huszárok tartottak lovasbemutatót a téren.
2010.03.15. 13:33 |
Hétfőn délelőtt a szeles idő ellenére több százan gyűltek össze a Petőfi téren Székesfehérvár és Fejér megye közös Március 15-i ünnepségén. Az ünnepi műsort, melyet Bakonyi István és Vasvári Csaba szerkesztett a Vörösmarty Színház művészei vitték színpadra, majd a megyegyűlés elnöke dr. Balogh Ibolya és a város polgármestere Warvasovszky Tihamér mondott ünnepi beszédet. Az ünnepség előtt a Fehérvári Huszárok tartottak lovasbemutatót a téren.
Balogh Ibolya úgy fogalmazott, hogy "ma egy csalódott, hitehagyott, büszkeségében megtépázott nemzet képe rajzolódik ki előttünk." "Elszegényedett családok, növekvő munkanélküliség, nehéz helyzetben levő települések, bizonytalanság, a nemzeti érzések tudatos elnyomása, a nemzeti érdekérvényesítés teljes hiánya, a lemaradás jellemzi ma az egykor oly büszke Magyarországot" - mondta.
Warvasovszky Tihamér polgármester szerint "boldogulásunk legfontosabb eleme az összefogás, az egyetértés ember és ember között." Emlékeztetett rá, hogy március 15-e a mindenkori fiatal Magyarország, a megújulás, a jövő ünnepe is. A fiatalok mindig bátrak, s neki mernek vágni az új utaknak. "A márciusi ifjakban megvolt a felelősségtudat is, nem számolták fel, ami értékes volt a régi világból".





