-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Már három aranyérmes Mestertanár oktat a Kodolányi János Főiskolán
A Kodolányi János Főiskola tudományos rektorhelyettese, Hervainé dr. habil. Szabó Gyöngyvér és dr. Somogyi Ferenc főiskolai tanár OTDT Mestertanár Aranyérem Kitüntetést kapott. A díjat tegnap adták át a Magyar Tudományos Akadémia ünnepi ülésén, elismerve magas szintű tudományszervezői tevékenységüket és eredményes témavezetői munkájukat. A kitüntetést az Országos Tudományos Diákköri Tanács alapította tíz évvel ezelőtt azon kutatók és oktatók ösztönzése céljából, akik a minőségi felsőoktatás érdekében kiemelkedően eredményes, áldozatos munkát végeznek.
2007.11.13. 18:18 |
A Kodolányi János Főiskola tudományos rektorhelyettese, Hervainé dr. habil. Szabó Gyöngyvér és dr. Somogyi Ferenc főiskolai tanár OTDT Mestertanár Aranyérem Kitüntetést kapott. A díjat tegnap adták át a Magyar Tudományos Akadémia ünnepi ülésén, elismerve magas szintű tudományszervezői tevékenységüket és eredményes témavezetői munkájukat. A kitüntetést az Országos Tudományos Diákköri Tanács alapította tíz évvel ezelőtt azon kutatók és oktatók ösztönzése céljából, akik a minőségi felsőoktatás érdekében kiemelkedően eredményes, áldozatos munkát végeznek.
A díjat kétévente osztják ki és országosan legfeljebb 50 kitüntetés adományozható. A Mestertanár címet egy személy 10 éven belül csak egyszer kaphatja meg. A Kodolányi János Főiskolának már három Mestertanára is van, hiszen Hervainé dr. habil. Szabó Gyöngyvéren és dr. Somogyi Ferencen kívül dr. Szilágyi Erzsébet is ugyanilyen elismerésben részesült a közelmúltban.
A díjat kétévente osztják ki és országosan legfeljebb 50 kitüntetés adományozható. A Mestertanár címet egy személy 10 éven belül csak egyszer kaphatja meg. A Kodolányi János Főiskolának már három Mestertanára is van, hiszen Hervainé dr. habil. Szabó Gyöngyvéren és dr. Somogyi Ferencen kívül dr. Szilágyi Erzsébet is ugyanilyen elismerésben részesült a közelmúltban.