Már csak egy győzelemre a bajnoki címtől az Alba Volán-FeVita

Két lépéssel előrébb, s még ugyanennyi hiányzik az üdvösséghez. Morfondírozhatott a kék-fehér színekbe öltözött Volán-szurkoló a dunaújvárosi jégcsarnokban, ahol a Borsodi Jégkorong Liga döntőjének sorozatában harmadszor korcsolyázott jégre egymással szemben a címvédő Alba Volán-FVeVita és a DAB-Extra.hu együttesei. A fehérvári összecsapásokon a hazai fölény érvényesült, az első meccsen 5-1-re nyert a Volán, majd a második találkozón már megszenvedtek Jan Jasko legényei, csak 1-0-ra nyertek, s a szoros eredmény jelezte, nehéz menetek jönnek Újvárosban. Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu - Alba Volán-FeVita 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

2007.03.10. 17:54 |

Az elszántságot azonban mindkét císapat játékán érezni lehetett a találkozó nyitányán. Eleinte a fehérváriak tartották nyomás alatt a hazaiak kapuját, a negyedik percben Poznik háromszor is megtornásztatta Ferjo kapust, majd Palovcik is csatlakozott honfitársához – tehették mindezt emberelőnyben. A kilencedik minutumban a DAB került emberfórba, de Azari lövésénél Budai a helyén volt. A túloldalon Poznik és Ocskay lövésénél is akadt dolga az újvárosi portásnak, majd főhetett a hazaiak feje, mert Árkovics játékvezető magasbottal való játékért Vargyast büntette, s az emberelőnyt a 16. percben Milos Palovcik használta ki, aki remek mozdulattal lőtte ki a rövid felső sarkot, pedig Ferjo csupán néhány centit hagyott a válla és a kapuvas között, 0-1.
A harmad hátralevő perceiben a DAB elszántan rohamozott az egyenlítés érdekében, de Kiss, Azari és Szilassy korongját is fogta Budai Krisztián.

A második játékrész újvárosi emberfórral indult, majd nem sokkal késöb kettős előnyben játszhattak a piros-fehérek, de képtelenek voltak betalálni. Borsos egyszer a kapu mellé lőtt, rögtön utána pedig Budai hatástalanította a kísérletét. A fehérváriak ebben a játékrészben egyetlen alaklommal játszottak létszámfölényben, ők sem voltak eredményesek, mint ahogy a meccs folytatásában Borsos, Szilassy és Kiss Ákos sem tudott túljárni a remeklő Budain. A játékrészt Kovács Csaba próbálkozása zárta, így hiába hokiztak nagy elánnal a felek, ebben a harmadban nem változott az eredmény.

A harmadik harmad sem hozott rosszabb játékot, mint az első kettő. A Volán veszélyeztetett az utolsó húsz perc elején, majd egy újvárosi emberfór kivédekezése után Gröschl kínálta a pakkot a ketrec mellé. A 46. percben aztán megnyugodhattak a fehérvári hívek, Simon szabadult ki a szorításból a sarokban, középre terelte a korongot, majd az elmélázó Ferjó mellett fonákkal emelte azt a kapuba, 0-2.
 A találat után a hazaiak próbáltak futni az eredmény után, de az előnyét rutinosan őrző fehérváriak rendre megállították az Acélbikák rohamait. A mérkőzés végén Kovács Csaba növelhette volna a különbséget, de korongja a palánkon csattant, így a döntő harmadik összecsapásán is jobbnak bizonyult a Volán, és már csupán egyetlen győzelmet kell begyűjtenie története nyolcadik bajnoki címéhez.

Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu - Alba Volán-FeVita 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)