Már az 5. helyen a Fehérvár FC - Videoton-Vasas 1-0

A Fehérvár FC szinte végigtámadta az első félidőt a Sóstón, gólt azonban csak a félidő hajrájában sikerült szereznie, amikor Horváth Ferenc lövése után a kapusról kipattanó labdát Kriston lőtte hat méterről a kapuba. Az elmúlt hetekben feljavult Vasas nem tudott komoly helyzetet kialakítani az első félidőben Tudor kapuja előtt. A második félidőben már a Vasas is több veszélyes támadást vezetett, ezekből azonban nem sikerült gólt elérnie, így a Fehérvár otthon tartotta a három pontot.

2004.11.21. 10:51 |

A mérkőzés nagy kérdése volt, hogy megőrzi-e hosszú hetek óta tartó veretlenségét a fehérvári alakulat. Minden esélyük megvolt ehhez, hiszen a Vasas ebben a szezonban még nem tudott nyerni idegenben, és 13. helyezésük alapján sem várhatott a hazai közönség nagy áttörést az angyalföldiektől.
A délelőtti hózápor, valamint a metsző szél ismét sokakat gondolkodóba ejtett, mert elég lassan gyülekeztek a szurkolók. Kis túlzással lehettek ezren, akik úgy vélték, hogy inkább választják a Sóstói összecsapást, mint a sportcsatornán az angol bajnokit…

A 19.percig inkább csak helyzetecskéket láthattunk, igaz ekkor könnyen vezetést szerezhettek volna fehérvári piros-kékek. Horváth F. remek labdát adott Hercegfalvinak, aki egyedül törhetett kapura, ám 9 méterről könnyen felejthetően mellé lőtt. A 20. percben Lattenstein 18 méteres nagy erejű lövését védte szépen Posza. A 24. percben Hercegfalvi átadását Horváth F. 5 méterről lőtt Poszába. A 28. percben Tóth B. indította Horváth Ferencet, aki 11 méterről lőtt, a rövid sarokra tartó labdát Posza bravúrral hárította. A 37. percben Kovrig a tizenhatos sarkáról végezhetett el szabadrúgást, labdája a sorfalon megpattant, Tóth A. elé került, ő pedig 6 méterről nem sokkal a bal kapufa mellé kanalazott. A 40. percben megszerezte a vezetést az FC Fehérvár! Jobb oldali támadás futott végig: Lattenstein Kriston elé adta a labdát a tizenhatosnál, ő Horváth F. elé játszott, a csatár 8 méterről lőtt, a labda Poszáról kipattant, az érkező Kriston pedig 6 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0

A gól után Hercegfalvinak volt újabb lehetősége, ezúttal 13 méteres lövését védte Posza. Az 51. percben ismét Hercegfalvi vállhatott volna főszereplővé, amikor Csizmadia baloldali beadása után került ziccerbe, de 13 méterről az égbe lőtt. A másik oldalon pedig Horváth P. hozta kihagyhatatlan helyzetbe Ferenczit, a támadó 6 méterről a keresztlécet találta telibe. A 62. percben újabb vendég helyzet maradt kihasználatlanul. Kovrig beadását Szanyó megcsúsztatta, Ködöböcz pedig 20 méterről nagy lövést eresztett meg, Tudor a léc alá tartó labdát bravúrral mentette szögletre. A 65. percben Magasföldi 11 méteres lövését védte üggyel-bajjal Posza. Válaszul Ködöböcz 20 méteres bombáját bravúrral fogta Tudor. A 70. percben Tóth B. indította Horváth F.-et, aki középre játszott az érkező Magasföldi elé, aki 8 méterről Posza lábát találta el.

Az FC Fehérvár egy erősen közepes színvonalú találkozón zsákszámra dolgozta ki helyzeteit, ám csak egyet sikerült ezekből értékesíteniük. Pedig könnyen bajba kerülhettek volna, mivel az angyalföldi csapat a második játékrész közepétől átvette az irányítást, és több alkalommal is a szerencse, vagy Tudor mentette meg a hazaiakat a góltól. Ettől függetlenül megérdemelte Csertői Aurél együttese a győzelmet, és a tabella 5. helyéről készülhet az utolsó őszi fordulóra, a Sopron ellen.