-
Megújuló, bővülő technikumok
A Deákban egy új, épületszárny készül, ahol helyet kap egy tanétterem, tancukrászda a tankonyhákkal együtt. A Bugát valósághűen felszerelt tankórtermekkel, tanóvodával és egy tanbölcsődével bővül, míg a Váciban megújulnak a tanműhelyek belső terei és elektromos hálózat, valamint a nyílszárók cseréjét követően elkészül a homlokzati hőszigetelés is.
2026.03.17. -
Életmentőt köszöntöttek
Március 15-e, nemzeti ünnepünk alkalmából „Életmentés során tanúsított kiemelkedő helytállása” elismeréséül emléktárgyat adományozott Magyarország belügyminisztere Krainhofferné Karafi Gabriellának, a Felsővárosi Általános Iskola iskolatitkárának, aki egy első évfolyamos gyermek újraélesztésében vett részt az OMSZ munkatársainak iránymutatásával.
2026.03.16. -
Új szálloda épül a MET Arénánál
A MET Aréna szomszédságában egy 120 szobás, négycsillagos hotel épül, amely sportolókat, vendégeket fogad és konferenciáknak is otthont ad majd. Az alapkőletételi ünnepséget kedden tartották.
2026.03.17. -
Iskolák újulnak meg
Mintegy hat és fél milliárd forintos fejlesztési program indult a Székesfehérvári Szakképzési Centrum intézményeiben, három iskola új épületének az alapkövét tették le.
2026.03.17.
Már a nyári verstáborra készülnek – Városházi beszélgetés a Fehérvári Versünnep döntőseivel
Székesfehérvár polgármestere köszöntötte a XII. Fehérvári Versünnep döntőseit. Dr. Cser-Palkovics András örömét fejezte ki, hogy idén megrendezhették a versenyt, és azért is, hogy a fiatalok mindannyian elfogadták a meghívást a pénteki kötetlen találkozóra.
Ezt követően mesélt a felújítás alatt álló épületről, amely nagyon kifejezően a Városháza nevet viseli, azaz a fehérváriak közösségét szolgálja. A Díszteremben az Aranybulla kiadását és fontos cikkelyét idéző faliképet, illetve a koronázási ékszerek hiteles másolatait és Aba Novák Vilmos seccoját is megismerhették a fiatalok. Ez utóbbi kapcsán szóba került az 1938-ban Székesfehérváron törvénybe iktatott augusztus 20-i nemzeti ünnep és a város több mint ezeréves történelmi öröksége.
A kistanácsteremben leülve, mint a legtöbbjüket érintő friss élmény, az érettségi és a felvételi került elsőként szóba. A továbbtanulás kapcsán kiderült, jónéhányan a pedagógusi pályára készülnek. A Fehérvári Versünnep, a felkészülés időszaka alatt is számos élményt szereztek a döntősök, ezeket is megosztották egymással. A tanulással kapcsolatos feladatok után pedig nagyon várják már a Székelyföldi Varga Sándor Verstábort – ahol értékes szakmai és kötetlen programok sora, no és az egymással együtt töltött napok öröme elé néznek.
A pénteki találkozón részt vett Mészáros Attila alpolgármester és a Fehérvári Versünnep szervezőjeként a Fehérvár Médiacentrum Kft. ügyvezető igazgatója, Hagymásy András.