-
Városismereti séta a Belvárosban
Egy különleges városismereti sétára hívja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A szombat délutáni programon harangok zengésén, régi titkokon és dallamokon keresztül ismerhetjük meg Székesfehérvár történetét.
2026.04.30. -
Hajómodellek a Csónakázó-tavon
Élethű modellek, vitorlások és versenyhajók veszik birtokba a Csónakázó-tavat május 1-jén. Az RC hajók találkozója pénteken 14 órakor kezdődik, majd látványos bemutatókkal, beszélgetéssel folytatódik.
2026.04.30. -
25 éves a Hétpettyes Óvoda
Különleges eseménnyel ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját a Hétpettyes Óvoda. A jubileum alkalmából az intézmény dolgozói és a gyermekek közösen ültettek el egy fát, amely a jövőt, az összetartozást és a gondoskodást jelképezi.
2026.04.30. -
Megújul a körforgalom
Hosszú évekkel ezelőtt Brájer Éva, Maroshegy önkormányzati képviselőjének ötlete alapján valósult meg Maroshegy kapujában a fűzfavesszőkből álló „korona”, amelyet az egyre forróbb nyarak miatt többször újra kellett telepíteni. A Városgondnokság szakembereinek javaslata alapján most búcsúzik a jelkép, de már dolgoznak egy új, „zöld” megoldáson.
2026.04.30.
Már a húsvétra készülnek a kézművesek a március 14-i Asszonyműhelyben
Szeretettel várják a kreatív kikapcsolódásra vágyó hölgyeket a Rác utcai Asszonyműhelybe március 14-én. A Fehérvári Kézművesek Egyesületének foglalkozásán húsvéti dísz- és ajándéktárgyakat készítenek a résztvevők.
2020.03.09. 08:12 |
Ismét megnyitja kapuit az Asszonyműhely március 14-én, szombaton 10 és 16 óra között a Rác utcai Kézművesek Házában.
Tekintettel a közelgő húsvétra, ezúttal kisebb-nagyobb ünnepi dekorációkat és ajándékokat - csibét, tyúkot, nyulat, bárányt – készítenek a résztvevők foltvarró technikával, színes anyagok felhasználásával.
A foglalkozást hagyományosan Bodáné Fenyves Zsuzsa vezeti, a szakmai segítséghez és az anyagköltséghez 2000 forint hozzájárulást kér az egyesület. További információ kérhető a +3620 25 929 52-es telefonszámon, vagy a kezmuvesek@gmail.com címen.