Májustól módosulnak a vasúti személyszállítás díjai

Megváltozik május 1-jével a belföldi helyközi közösségi közlekedés tarifa- és kedvezményrendszere: a vasúti személyszállítás bruttó díjtételei átlagosan 17 százalékkal emelkednek, az InterCity vonatok pót- és helyjegyeinek díjai nem változnak. A MÁV pénteki közleménye szerint az új tarifarendelet alapján május 1-jétől az 50 kilométeres távolságnál rövidebb utazásra érvényes menetjegyek árának meghatározása — az eddigi tíz kilométeressel szemben — öt kilométeres övezetek alapján történik. A viteldíjak mértéke ezáltal méltányosabbá válik: az 50 kilométeresnél rövidebb távolságra történő utazás esetén az utazásért fizetendő díj a korábbinál arányosabb a ténylegesen megtett úttal.

2007.04.29. 10:50 |
Megváltozik május 1-jével a belföldi helyközi közösségi közlekedés tarifa- és kedvezményrendszere: a vasúti személyszállítás bruttó díjtételei átlagosan 17 százalékkal emelkednek, az InterCity vonatok pót- és helyjegyeinek díjai nem változnak. A MÁV pénteki közleménye szerint az új tarifarendelet alapján május 1-jétől az 50 kilométeres távolságnál rövidebb utazásra érvényes menetjegyek árának meghatározása — az eddigi tíz kilométeressel szemben — öt kilométeres övezetek alapján történik. A viteldíjak mértéke ezáltal méltányosabbá válik: az 50 kilométeresnél rövidebb távolságra történő utazás esetén az utazásért fizetendő díj a korábbinál arányosabb a ténylegesen megtett úttal.

A MÁV közölte: a pénztárak előtti sorban állás csökkentése érdekében célszerű ezen új övezetre szóló menetjegyeket és bérleteket jegykiadó géppel rendelkező pénztárnál megvásárolni.

Nem változnak ugyanakkor a belföldi forgalomban az InterCity vonatok ülőhely-biztosítás és pótjegy díjai, illetve a nemzetközi menetjegyek árai.
A tarifamódosítás kapcsán a vasúttársaság felhívja az utasok figyelmét arra, hogy a keletbélyegzés nélkül elővételben váltott menetjegyek május elsejétől csak a régi és az új ár közötti díjkülönbözet megfizetése után érvényesíthetőek. A felhasználatlan menetjegyek augusztus elsejéig kezelési költség felszámítása nélkül visszaválhatóak. Az elővételben meghatározott napra váltott, egy útra szóló menetjegyek az érvényességi idejükön belül, de legkésőbb július 1-jéig; a menettérti útra szóló menetjegyek az érvényességi idejükön belül, de legkésőbb augusztus 1-jéig használhatók fel.

A vasúttársaság az áprilisra érvényes havi- és félhavi bérletek érvényességét május 7-éig meghosszabbította. A 2007. április 20-án 00.00 órától a dolgozó havi- és félhavi bérletek elővételi árusítására vonatkozó felfüggesztés április 30-áig tart. Az árusítás átmeneti felfüggesztése a tanulók bérletére és a menetjegyekre nem vonatkozik, azok elővételben továbbra is megvásárolhatóak.
Május 1-jétől változnak a helyközi közlekedésre vonatkozó utazási kedvezmények is. A 2006. évre kiadott közalkalmazotti utazási igazolványok június 30-áig érvényesek. A közalkalmazotti kedvezmény változásával új nyomtatvány kerül bevezetésre, amelynek mintája a MÁV ZRt. honlapjáról lesz letölthető.

A május 1-jétől érvényes részletes díjtáblázat és a megváltozott utazási kedvezmények megtekinthetők a MÁV ZRt. honlapján: www.mav.hu.

Magyarország

  1. Központi felvételi

    Tantárgyanként 10 feladat, 45 perc és 50 pont - január 24-én 10 órakor elkezdődik a központi írásbeli, melyet a kisgimnáziumba készülő negyedikesek és hatodikosok, valamint a nyolcadikosok írnak magyarból és matekból. A felvételiző diákoknak Székesfehérvár polgármestere is küldött üzenetet közösségi oldalán.

    2026.01.24.
  2. Veszélyes a levegőminőség

    A téli időjárás és az intenzívebb lakossági fűtés hatására több településen romlott a levegő minősége. Székesfehérváron is elérte a legrosszabb értékelési kategóriát, a veszélyes szintet. A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a szennyezett levegő különösen a krónikus légúti betegségben szenvedők számára jelent kockázatot.

    2026.01.23.
  3. Tovább javult a diákok fittségi állapota, de nem érte el a pandémia előtti szintet

    Az előző tanévi NETFIT® felmérések kiértékelését követően látható, hogy folyamatosan javul a diákok fittségi indexe, és az eredmények közelítik a COVID-járvány előtti szintet. Testtömegindex tekintetében a lányoknál sikerült megismételni az előző tanévi számokat, ami az elmúlt 10 év legjobb eredménye. Folyamatosan javul továbbá az iskolások állóképessége is, de még ez sem érte el a pandémia előtti értékeket.

    2026.01.14.
  4. Országgyűlési választás április 12-én

    Sulyok Tamás kitűzte a rendszerváltás utáni tizedik országgyűlési választás időpontját. A köztársasági elnök a törvény szerinti első lehetséges időpontot, 2026. április 12-ét választotta. Mostantól jelezhetik indulási szándékukat az egyéni képviselőjelöltet vagy a listát állító szervezetek a Nemzeti Választási Bizottságnál.

    2026.01.13.