-
Fejlesztések a Fehér Alu Kft-né
A székesfehérvári Fehér Alu Kft. a Demján Sándor 1+1 Program keretében 126 millió forint támogatást nyert el, amelynek segítségével Összesen 312 millió forint értékű technológiai fejlesztést valósít meg. A beruházás célja a gyártási kapacitás növelése, a hatékonyság javítása, valamint a vállalat technológiai hátterének további modernizálása.
2026.03.17. -
Gépipari szakmai roadshow
A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében valósult meg az-az országos roadshow, amely a gépipari, energetikai és védelmi ipari vállalatok számára kíván átfogó képet adni az iparág előtt álló innovációs lehetőségekről, a kutatás-fejlesztési irányokról, a beszállítói piacra jutás feltételeiről, valamint a hazai és nemzetközi értékesítési lehetőségekről.
2026.03.13. -
12 szakmai díj és új szemlélet - az „emberséges intelligenciában” hisz a fehérvári csapat
Az idei évben hat Marketing Gyémánt díjat nyert a Vonnák Péter vezette vállalkozás, amellyel a cég már összesen tizenkét szakmai elismerésnél tart. A díjakkal nemcsak kreatív marketingmegoldásokat, hanem több mesterséges intelligenciára épülő projektet is elismertek, ami jól mutatja, hogy a technológiai innováció egyre hangsúlyosabb szerepet kap a hazai marketing- és üzleti gondolkodásban.
2026.03.11. -
Ingyenes markeiting előadás vállalkozóknak
A marketing és a vállalkozásfejlesztés gyakorlati kérdéseiről lesz szó a Székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány által szervezett szakmai délelőttön. A március 12-i rendezvényen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.03.04.
Májusban alapít közös társaságot Székesfehérvár a repülőtér iránt érdeklődő angol céggel
Május közepén közös társaság létrehozását tervezi Székesfehérvár Önkormányzata és a PlaneStation csoport a börgöndi repülőtér hasznosításának ügyében. A Ferihegyi Repülőtéren tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy négy év múlva működő reptér lesz a város D-i részén. Elkészültek már a zajhatásról szóló tervek is, ugyanis nem lehet 55db-nél nagyobb zaj a környező településeken. Az építkezés várhatóan két év múlva kezdődik.
Május közepén közös társaság létrehozását tervezi Székesfehérvár Önkormányzata és a PlaneStation csoport a börgöndi repülőtér hasznosításának ügyében. A Ferihegyi Repülőtéren tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy négy év múlva működő reptér lesz a város D-i részén. Elkészültek már a zajhatásról szóló tervek is, ugyanis nem lehet 55db-nél nagyobb zaj a környező településeken. Az építkezés várhatóan két év múlva kezdődik.
Elkészültek a zajhatásról szóló tervek, amikből kivehető, hogy lakott területen nem okoz 55db-nél nagyobb zajt a tervezett repülőtér.(Egy busz elindulása 70-80 db) Az építkezés várhatóan két éven belül kezdődik, viszont kérdés még, hogy Fehérvár Abával közösen, vagy nélküle valósítja meg a repteret -hangzott el április közepén a Ferihegyi Repülőtéren azon a sajtótájékoztatón, amit Warvasovszky Tihamér polgármester, Tony Freudmann a PlaneStation vezérigazgató helyettese és Tóth Ferenc a Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány vezetője tartott.
Tony Freudmann kérdésünkre elmondta, hogy a pontos befektetés összegét még nem tudni, a tervek szerint 50-150 millió eruo beruházást terveznek. Optimális esetben pedig naponta kb. 30-40 gép szállhatna le a Börgöndi Repülőtéren. A teherforgalom mellett pedig a személyforgalommal is foglalkoznának.
Székesfehérvár eltökélt a reptér megvalósításában, ami a régiós gazdasági szerepvállalást erősítené. Abának, pedig április végéig volt ideje eldönteni, hogy kíván e csatlakozni a beruházáshoz, vagy kiszáll belőle.
Mindenesetre Székesfehérvár polgármestere leszögezte, hogy a tervezett repülőtér a megye déli térségének jelentős előrehaladást jelentene, húzóerőként szolgálna és több munkalehetőséget is teremtene.
Székesfehérvár gazdasága erős és szeretnénk új lehetőségeket kínálni az itt megtelepült vállalatoknak és az ide települőknek is -mondta Warvasovszky Tihamér polgármester. Erős szerepet kap a logisztika a városban, amihez elengedhetetlen egy repülőtér is. Óriási lehetőségek vannak a gyors megvalósításban, hiszen elvesztegettünk egy évet és szeretnénk minél gyorsabban elindítani a projektet -mondja Fehérvár polgármestere.
A város szeretné mindenképpen a megye déli térségét bevonni, viszont szeretném kihangsúlyozni, hogy ez a reptér nem csak Székesfehérvárnak fontos, hanem a déli térségnek éppen úgy mint a régiónak. A fejlesztési társaság létrehozásába szeretnénk ha Aba is be tudna lépni, hiszen erről szóltak a tárgyalások két éve, azonban a jelenleg kialakult helyzet nem tartható a város részéről és ha megállapodás születik Abával akkor be tud lépni a fejlesztési tevékenységbe.
A PlainStation 50-150 millió euró beruházást szeretne megvalósítani. Jelentős lépés a társaság megalapítása állítja Tony Freudmann és megjegyzi, hogy minél előbb kezdjük a munkát annál előbb fejezzük be. Regionális szempontból is fontos lehet a repülőtér beruházás.
Tóth Ferenc is hangsúlyozta, hogy fontos az Abával való kapcsolat, hiszen együtt kezdtek tervezni. Rövid határidőn belül tervezik a tulajdonjogi, anyagi vitákat lezárni és teljes erővel a reptér megvalósítására koncentrálni. A Reptér Munkacsoport tárgyalt már az ügyről és május elején szeretnénk testületi döntés elé vinni az ügyet. A közös társaság alapításának elindításán már dolgozik a város, hiszen ez is több hetes procedúra. A tervek szerint pedig négy év múlva érkezhetnek nagyobb repülők is a városba.