-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Május 21-én színes programokkal ünneplik a Magyar Honvédelem Napját Székesfehérváron
A Magyar Honvédelem Napja, május 21-e kiemelkedő jelentőséggel bír a honvédelem össztársadalmi jellegének hangsúlyozásában, a honvédség életének, törekvéseinek bemutatásában, a honvédség és a társadalom kapcsolatrendjének elmélyítésében és a társadalmi támogatás biztosításában -hangzott el kedden délután a Helyőrségi Klubban tartott sajtótájékoztatón. Warvasovszky Tihamér polgármester, a Honvédség és Társadalom Baráti Kör székesfehérvári szervezetének elnöke és Tömböl László mérnök altábornagy, az Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnoka itt írta alá a két szervezet közötti együttműködési megállapodást és itt ismertették a Magyar Honvédelem Napjára tervezett székesfehérvári programokat is.
2007.05.15. 17:33 |
A Magyar Honvédelem Napja, május 21-e kiemelkedő jelentőséggel bír a honvédelem össztársadalmi jellegének hangsúlyozásában, a honvédség életének, törekvéseinek bemutatásában, a honvédség és a társadalom kapcsolatrendjének elmélyítésében és a társadalmi támogatás biztosításában -hangzott el kedden délután a Helyőrségi Klubban tartott sajtótájékoztatón. Warvasovszky Tihamér polgármester, a Honvédség és Társadalom Baráti Kör székesfehérvári szervezetének elnöke és Tömböl László mérnök altábornagy, az Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnoka itt írta alá a két szervezet közötti együttműködési megállapodást és itt ismertették a Magyar Honvédelem Napjára tervezett székesfehérvári programokat is.
Székesfehérvár városában sok évtizedes hagyománya van a Honvédség Napjának, több mint egy évtizede városunkban a polgárok köszöntik a katonákat -mondta Warvasovszky Tihamér polgármester.

A Mgyar Honvédelem Napján, az Alba Plaza előtti téren az Alba Regia Táncegyüttes toborzója mellett lesz közelharc bemutató, táncbemutató, a Helyőrségi Zenekar koncertje, könnyűzenei koncert, játszóház, TOTO és honvédségi eszköz bemutató. A rendezvény időpontja 2007. május 21. 13.00-17.00, amire minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Este a Vörösmarty Színházban „Székesfehérvár köszönti katonáit” címmel tartanak ünnepi estet, ahol köszöntőt mond Warvasovszky Tihamér polgármester és Tömböl László mk. altábornagy, majd sor„Gyuricza Gyűrű” kitüntető cím átadására.

Székesfehérvár városában sok évtizedes hagyománya van a Honvédség Napjának, több mint egy évtizede városunkban a polgárok köszöntik a katonákat -mondta Warvasovszky Tihamér polgármester.

A Mgyar Honvédelem Napján, az Alba Plaza előtti téren az Alba Regia Táncegyüttes toborzója mellett lesz közelharc bemutató, táncbemutató, a Helyőrségi Zenekar koncertje, könnyűzenei koncert, játszóház, TOTO és honvédségi eszköz bemutató. A rendezvény időpontja 2007. május 21. 13.00-17.00, amire minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Este a Vörösmarty Színházban „Székesfehérvár köszönti katonáit” címmel tartanak ünnepi estet, ahol köszöntőt mond Warvasovszky Tihamér polgármester és Tömböl László mk. altábornagy, majd sor„Gyuricza Gyűrű” kitüntető cím átadására.
