-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Majd 30 milliárdos költségvetés jövőre, intézményfelújítások - polgármesteri sajtótájékoztató
A költségvetés módosításánál 323 millió forinttal növelte a közgyűlés a bevételi főösszeget, ami annyit jelent, hogy megközelíti a 30 milliárdot a város költségvetése. Döntöttek tegnap a Felsőváros csatornázásának kivitelezőjéről, a Tóvárosi Bölcsőde teljes felújításáról, rászorulók adományozásáról, ingyenes parkolásról. A tegnapi közgyűlés legfontosabb napirendi pontjairől pénteken reggel tartott sajtótájékoztatót Warvasovszky Tihamér polgármester.
A közgyűlés utáni sajtótájékoztatón a polgármester hangsúlyozta, hogy pályázatokon intézmények 22 milliót nyertek, a Hiemer ház állagmegóvására 28 millió forintot, otthonteremtésre 3 milliót. A következő évi költségvetésben tételként szerepel az intézmények pályázatához a pályázati önrész is. Lényeges, hogy a lakástámogatási igények megnőttek –mondta a polgármester: az idei évben 300 milliót háromszor többet biztosítottak, mint 2003-ban és ezt a közgyűlés most 15 millió forinttal megtoldotta.
A fejlesztések a tervezett ütemben, a szerződéseknek megfelelően haladnak, az intézmény-felújításokat is beleértve. Ezzel kapcsolatban Warvasovszky hangsúlyozta, hogy a jogos igényeket kielégíti a város.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Belvárosban az ünnepek alatt ingyenes lesz a parkolás, ugyanis a rokonlátogatások és a belvárosi kereskedők segítése a város érdeke is.
Fontos fejlesztésekben is döntöttek, a polgármester kiemelte az önkormányzati épületek akadálymentesítését, ennek tervezését: a Városháztér 2. sz. alatti városházi épületet, az Okmányirodát, a Gyámhivatalt, az Adóirodát és a Mészöly Géza utcában az orvosi rendelőt is akadálymentesítik. Meghirdették kilenc intézményben a vizesblokkok felújításának tervezését, hogy a pontos bekerülési költség tudatában kerüljön be a költségvetésbe. Elindították a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari iskola konyhájának átalakítását, a Tóvárosi Bölcsőde teljes felújítását. Beindította a közgyűlés a kohéziós alapra való pályáztatást, aminek a lényege az, hogy a város 90%-nyi támogatást nyerhet az EU-tól és 10% az önkormányzati önrész. Létrehoztak Pátka, Pákozd, Seregélyes és Székesfehérvár (Csala, Kisfalud, Börgönd) részvételével egy társulást, a város három éves ütemezésben vállalja a rá eső önrész törlesztését. Ugyancsak csatornaépítésre írtak ki közbeszerzési pályázatot a Titeli és Belgrád utcában, kivitelezésre adták át az E-on-nak a Vörösmarty Színház környékén a közvilágítás átalakítását. Zárt ülésen választották ki a Sarló utcai orvosi rendelőben a lift kivitelezőjét, ezzel kapcsolatban elhangzott a sajtótájékoztatón, hogy a Sarló utcai rendelő továbbra is egészségügyi intézmény marad. Kiválasztották a Felsőváros csatornázásának kivitelezőjét is, ami annyit jelent, hogy másfél éven belül várhatóan ennek a városrésznek is teljes lesz a csatornázottsága.
Európa Kulturális Fővárosa 2010 pályázatot is egyhangúlag támogatták – ehhez kapcsolódóan a polgármester megjegyezte, hogy szeretné, ha hasonló összefogás lenne a későbbi munka során is, mint amilyen a pályázat beadásának kérdésében volt a közgyűlésen.
Döntöttek az Esélyek Háza igazgatói állásának betöltéséről, határozatlan időre Márton Zoltán lett az igazgató. A Hermann László Zeneiskola igazgatója pedig Tóka Szabolcs lesz február elsejétől.
Az év utolsó közgyűlésén adományozást is elindítottak, amivel a város vállalkozásainak a segítségére is számítanak – Warvasovszky Tihamér ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy éves jutalmának felét rászorulók adományozására fordítja majd.