-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Magyarországról, Édes hazánkról - Augusztus 20. Székesfehérváron
Augusztus 20-a az egyik legkiemeltebb nemzeti ünnepünk és különösen fontos ez a nap Szent István városában, Székesfehérváron. Délelőtt az ünnep szakrális elemei és az új kenyér megáldása szerepelt a programban, este pedig a XIII. Királyi Napok zárógálájára és tűzijátékra várnak mindenkit. A Városház téren felállított szabadtéri színpadon Spányi Antal megyéspüspök megáldotta jelképesen valamennyi székesfehérvári új kenyerét.
KÉPGALÉRIA az Augusztus 20-i ünnepségről
KÉPGALÉRIA az Augusztus 20-i ünnepségről
2009.08.20. 14:06 |
Augusztus 20-a az egyik legkiemeltebb nemzeti ünnepünk és különösen fontos ez a nap Szent István városában, Székesfehérváron. Délelőtt az ünnep szakrális elemei és az új kenyér megáldása szerepelt a programban, este pedig a XIII. Királyi Napok zárógálájára és tűzijátékra várnak mindenkit.
A hagyományoknak megfelelően fél tizenegykor Szent István napi ünnepi püspöki szentmise kezdődött. A Székesegyháztól Szent István fejereklyéje mögött felsorakozva egészen a Nemzeti Emlékhelyig vonultak az Augusztus 20-i körmenet résztvevői. A vezető tisztségviselők és az Egyházmegye vezetője megkoszorúzták államalapító királyunk, Szent István sírját.
Augusztus 20-a egyben az új kenyér ünnepe is, amire a Városház téren felállított szabadtéri színpadon emlékeztek. Spányi Antal megyés püspök áldotta meg jelképesen valamennyi székesfehérvári új kenyerét. A közös ünneplés zárásaként a résztvevők elénekelték a Szózatot és visszakísérték Szent István fejereklyéjét a Székesegyházba.





