-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Magyarország az Európai Unió tagja
Május 1-én nulla órától Magyarország az Európai Unió tagja. Medgyessy Péter a csatlakozás alkalmából elmondott beszédében sikeres évszázadot kívánt Magyarországnak. Magyarország visszatért Európához, visszatért azokhoz az értékekhez, amit ezer éve vall magáénak. A miniszterelnök köszönetet mondott a magyaroknak a csatlakozásért, mert "tízmillió magyar ember dolgozott érte". "Ne Európától várjuk a csodát. Ne várjuk Európától a csodát. A csoda bennünk van." - mondta a kormányfő. "Legyen sikeres évszázada Magyarországnak." -hangzott el néhány perccel éjfél után Budapesten a Hősök terén.
Május 1-én nulla órától Magyarország az Európai Unió tagja. Medgyessy Péter a csatlakozás alkalmából elmondott beszédében sikeres évszázadot kívánt Magyarországnak. Magyarország visszatért Európához, visszatért azokhoz az értékekhez, amit ezer éve vall magáénak. A miniszterelnök köszönetet mondott a magyaroknak a csatlakozásért, mert "tízmillió magyar ember dolgozott érte". "Ne Európától várjuk a csodát. Ne várjuk Európától a csodát. A csoda bennünk van." - mondta a kormányfő. "Legyen sikeres évszázada Magyarországnak." -hangzott el néhány perccel éjfél után Budapesten a Hősök terén.
Május 1-én nulla órától Magyarország az Európai Unió tagja. Medgyessy Péter a csatlakozás alkalmából elmondott beszédében sikeres évszázadot kívánt Magyarországnak. Hazánk április 30-án és május 1-én több száz rendezvénnyel ünnepli, és köszönti a csatlakozást. Összefoglalónkban ezekből válogatunk.
Medgyessy Péter miniszterelnök jelenlétében pénteken délben megszólaltak a budai Várban az összefogás harangjai. Az európai uniós csatlakozásának emléket állító, két középkori harangból készült szabadtéri kompozíció az összefogást jelképezi. Medgyessy Péter elmondta: a lélekharang egykor azokért a magyarokért szólt, akik 1456-ban Nándorfehérvárnál megvédték Európát. Megkondulása ma - jelképesen - ismét egész Európában hallatszik.
Medgyessy Péter rövid beszédében úgy fogalmazott: Magyarország visszatért Európához, visszatért azokhoz az értékekhez, amit ezer éve vall magáénak. A miniszterelnök köszönetet mondott a magyaroknak a csatlakozásért, mert "tízmillió magyar ember dolgozott érte". "Ne Európától várjuk a csodát. Ne várjuk Európától a csodát. A csoda bennünk van." - mondta a kormányfő. "Legyen sikeres évszázada Magyarországnak. Most egy új időszámítás kezdődik - zárta beszédét.
Brendan McMahon, Írország magyarországi nagykövete az Európai Unió soros ír elnöksége képviseletében üdvözölte Magyarországot a szervezet tagjai között. "Azért jöttünk ide, hogy együtt ünnepeljük életünk egyik legnagyszerűbb pillanatát, ezer éve vártunk erre" - mondta Demszky Gábor főpolgármester az európai uniós csatlakozás Erzsébet téri ünnepségén néhány perccel éjfél előtt. Hiller István kulturális miniszter Mosonmagygyaróváron az uniós csatlakozásról szólva az alkalmazkodóképességre, a tradíciók őrzésére és az újra való fogékonyság szükségességére hívta fel a figyelmet.
Az első uniós magyar polgárok - tizenéves gyermekek - útlevél nélkül, személyi igazolvánnyal lépték át a magyar-osztrák határt május 1-jén nulla órakor a hegyeshalmi határátkelőn. Az első uniós újszülött Gyulán látta meg a napvilágot, Szabó Levente Csaba 4450 grammal született a Pándy Kálmán Megyei Kórházban, a hossza 57 centiméter.