-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Magyarok Kenyere - 23 ezer kilogramm búza gyűlt össze
A Magyar Örökség díjas program a gazdáknak köszönhetően az elmúlt 12 év alatt az egyik legszélesebb társadalmi bázisra épülő jótékonysági kezdeményezéssé vált a Kárpát-medencében.
„A kenyér az élet táplálója, melyben benne foglaltatik az isteni gondviselés, a teremtő erő, a dolgos kezek munkája, az összefogás és az élet körforgása…” – mondta köszöntőjében Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, hozzátéve, hogy nehéz időszak van az agrárium mögött, hiszen a világjárvány, az elmúlt évek egyik legsúlyosabb aszálya, az energiaválság, a gazdasági kilátások romlása mind-mind sújtják az ágazatot.
„A 2022. év búzatermés mennyisége jelentősen elmaradt az előző évekhez képest. Ennek ellenére ebben az évben a 4 gyűjtőponton 235 magánszemély és 25 cég, tehát összesen 260 adományozó felajánlásaként 23.240 kg búza gyűlt össze. Ebből összesen 16.270 kg liszt készült 1kg-os kiszerelésekben." – ismertette a megyei eredményeket Varga Imre István, a NAK Fejér Megyei Szervezetének elnöke.
A program úgy tartja össze a magyarságot, mint a kovász a lisztet, minden gazda megélhetéséért küzd, de mikor egymás segítéséről van szó, akkor minden fal leomlik és összefognak a rászorulók érdekében – hangsúlyozta ünnepi beszédében Horváth Vivien, a NAK Magyarok Kenyere Nonprofit Közhasznú Kft. projektvezetője. 
A nemzeti összetartozásunkat szimbolizáló esemény hangulatát Mészáros János Elek, Simándy József, Szenes Iván és Vörösmarty Mihály művészeti díjas magánénekes-presbiter előadásában tolmácsolt műsor koronázta meg. A jelképes lisztadományokat Dr. Simon László, Fejér megye főispánja a kamara elnökével, valamint a program projektvezetőjével közösen adta át a 11 kedvezményezett szervezet képviselőinek.
A magyar gazdák az idén is helyt álltak és teljesítették a vállalt feladatukat. Elvetették a kenyérnek való gabonát, learatták a búzát, megőrölték a lisztet. A Magyar Örökség Díjas program ezáltal újfent elérte a célját, és a nehéz körülmények, a kevesebb búzatermés ellenére, most is bőségesen juttat a rászorulóknak.