-
Csabai Pétert köszöntötték
Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.
2026.07.31. -
Vadszeder-gyűjtés elhalasztva
A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.
2026.07.31. -
Ételosztás augusztusban
Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.
2026.07.31. -
Királyi Közkori idén is
A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat részeként augusztus 14-én, pénteken és augusztus 16-án, vasárnap történelmi óriásbábokkal várja a hűsölni és korcsolyázni vágyókat az Aréna. A különleges közönségkorcsolyán büfé és ruhatár is üzemel majd, valamint korcsolyabérlésre és -élezésre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek.
2026.07.31.
Magyar Mörfi és más szösszenetek - megjelent Silye Sándor új kötete
Silye Sándor ötven éve Székesfehérváron él, a könyv szerzője korábbi kollégánk, újságíróként, sportújságíróként dolgozott és eddig két interjúkötete jelent meg. A Magyar Mörfi írója azt mesélte, nagyjából tizenöt éve eltöprengett azon, hogy vajon miképp lehetne megfogalmazni „magyarul”, a magyar viszonyokat figyelembe vevő a mindennapokat is jelentő honi „mörfizmust”, hiszen Murphy törvényeit szerte a világon ismerik és ezek népszerűek is.
Az ötlet megszületése után aztán Silye Sándor munkához látott és néhány hét alatt elkészült a könyv, de másfél évtizedig nem foglalkozott vele.
Nemrég azonban kiadót keresett és talált is hozzá. P. Maklári Éva, a Vörösmarty Társaság elnöke szerint érdemes elkalandozni a kötet valamennyi oldalán. A könyv szerkesztője, Szigeti Kovács Viktor írta: „A szösszenetek, ahogy neve is sugallja meglehetősen hektikus műfajilag. A rövid, humoros aforizmáktól, a találós kérdéseken keresztül az anekdotáig sok mindennel találkozhat az olvasó a kötetben. A legfontosabb közös motívum bennük talán a nemzeti önirónia és a magyaros humor. Ennek megértéséhez azonban jó olvasó is kell, aki mindenekelőtt szereti az intellektuális humort, a szójátékokat és nem riad vissza a gondolkodástól sem. Nekik biztosan tetszeni fog ez a rövid, sokszínű kiadvány.”