Magyar Kultúra Napja - játékos vetélkedőn vettek részt a Széna téri iskola hetedikesei

A Magyar Kultúra Napja alkalmából közös játékos vetélkedőn vettek részt a Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola 7. osztályos diákjai szerdán, az intézmény okostermében. A programban - a világháló segítségével - részt vettek testvériskolájuk, a Gyergyószentmiklósi Fogarassy Mihály Általános Iskola diákjai is.
2020.01.22. 14:05 |
Magyar Kultúra Napja - játékos vetélkedőn vettek részt a Széna téri iskola hetedikesei

A Határtalanul pályázat előkészítő foglalkozásaként - májusban Székelyföldre látogatnak a gyerekek - közös játékos vetélkedőt szerveztek szerdán délután a Széna Téri Általános Iskola hetedikes tanulói számára, a Magyar Kultúra Napja alkalmából.

„A gyergyószentmiklósi testvériskolánkkal közösen szerveztük ezt a vetélkedőt, a Magyar Kultúra Napján. Kölcsey Ferencről és munkásságáról töltöttek ki totót a gyerekek, valamint a magyar feltalálók találmányairól tekintettek meg egy filmet, amellyel kapcsolatban szintén kaptak kérdéseket.

A 2013/14-es tanévben voltunk először a Határtalanul-program keretében Gyergyószentmiklóson és azóta minden esztendőben sikerült a pályázatot elnyernünk, így élő kapcsolat van a gyerekek között.

A nagy távolság miatt leginkább online tartják a kapcsolatot. Amióta megvalósult iskolánkban az okosterem, könnyebb lett a kapcsolattartás a közel ezer kilométeres távolság ellenére is.” - hangsúlyozta Szabó Katalin tanárnő, a Határtalanul-program projektvezetője.

„A Nemzeti Múzeumban őrzött kézirat szerint Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én fejezte be a Himnusz megírását Szatmárcsekén. E jeles eseményre emlékeztünk a Széna Téri Általános Iskolában, a Magyar Kultúra Napján.

A közös megemlékezés alkalmat ad arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk hagyományainknak, a múltunkat idéző szellemi értékeinket felmutassuk és továbbadjuk.

Az iskola már évek óta részt vesz a Határtalanul-programban, a diákok személyesen találkozhattak, ezért a vetélkedő során személyes érzések, élmények emlékek kerültek elő, érzékelhető volt, hogy lelkük egy darabja Erdélyben maradt.” - emelte ki Deák Lajosné, a család- és nemzetpolitikai ügyek tanácsnoka.