-
Kódextől a kék foltokig
Április 18-án a Koronázó Bazilika Látogatóközpontban a Fehérvári Lovagi Akadémia képzésének harmadik alkalmán Peták Tamás, az Ars Ensis Lovagi Kör és Kardvívó Iskola Egyesület elnöke tart előadást a téma iránt érdeklődőknek.
2026.04.08. -
Szépkorúak szerdája
Az Üvöltő szelek új filmfeldolgozását nézhetik meg kedvezményes áron a nyugdíjasok a Szépkorúak szerdája következő alkalmán, április 8-án.
2026.04.07. -
Megnyílt Göde Ábel kiállítása
A Gorsium Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanulója, az I. Kovács Jenő emlék-fotópályázaton különdíjat, a Fehérvári Diáknapokon pedig arany minősítést kapott.
2026.04.06. -
Viktória
Hosszú idő után visszatér az operett műfaj a Vörösmarty Színházba. Áprilisban Dolhay Attila és Ferenczy-Nagy Boglárka rendezésében mutatják be Ábrahám Pál: Viktória című művét.
2026.04.03.
Magyar Kórusok Napja - 139 éve született Kodály Zoltán
A Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége - KÓTA idén is meghirdette a Magyar Kórusok Napját. December 16-án, Kodály Zoltán születésnapján ismét többórás műsorfolyamot terveznek beszélgetésekkel, zenei összeállításokkal, amelyet a KÓTA Facebook-oldalán lehet majd élőben nyomon követni.
2021.12.16. 07:05 |
Kortárs kóruszene, adventi, karácsonyi darabok, az énekkarok, együttesek kedvenc művei, valamint Kodály Zoltán kórusművei vagy az általa gyűjtött népdalok is felcsendülnek december 16-án az online térben.
A Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége – KÓTA közösségi oldalán egész napos műsorfolyammal, beszélgetésekkel és video bejátszásokkal tiszteleg Kodály Zoltán születésének 139. évfordulóján, ezzel a programmal is erősítve a magyar kóruséneklés hagyományát, bemutatva a jelenleg is tevékenyen működő énekes közösségeket.