Magabiztosan nyert az Albacomp Fehérvár

Az Albacomp egy percre sem adott esélyt az eddig veretlen Kecskemétnek szombaton este a Vodafone (Alba Regia) Sportcsarnokban.Összességében sima meccsen, főleg remek védekezésére alapozva nyert az Albacomp Fehérvár, első vereségét mérve a Kecskemétre.
Albacomp Fehérvár - Kecskeméti KSE 83-64 (23-13, 22-10, 20-19, 18-22)
2011.11.05. 20:38 |
Az Albacomp egy percre sem adott esélyt az eddig veretlen Kecskemétnek szombaton este a Vodafone (Alba Regia) Sportcsarnokban. Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője a meccs után úgy nyilatkozott a bb1.hu-nak, hogy a meccs legjobb hazai játékosa Nagy Gábor szépen megoldotta a Kecskemét zónavédekezését, ennek köszönhetően magabiztosan nyertünk.

Jó hangulatú, teltházas meccsen feszült egymásnak a két csapat. Mindkét együttes foggal-körömmel védte gyűrűjét, nem sok kosár esett a negyed feléig. Az Albacomp Keller Ákos demoralizáló zsákolását követően megtalálta a rést a vendégek pajzsán, így egy kisebb előnnyel zárták a negyedet a hazaiak.

A második játékrészben percekig nem találta magát a Kecskemét, így a fehérváriak tetemes, tizenöt pontos előnyre tettek szert, ami a negyed végére elérte a húsz pontot is. A KSE nem találta az Alba védekezésének ellenszerét. Külső dobásaik pontatlanok voltak, tizenhét hárompontos kísérletükből mindössze egy talált be, de a mezőnymutató is csak 21 %-os volt ezekben a percekben. A lepattanókat a hazaiak nagyon jól szedték, amiből gyors, könnyű kosarakat dobtak. 45-23 volt a félidei eredmény.

Jól kezdte a harmadik negyedet is az Albacomp, magabiztos kosarakkal haladt a győzelemhez vezető úton. Ebben a negyedben azonban partiban maradtak a hírös városiak. Feljavult a dobóteljesítmény is, illetve szép támadásokkal bővítették a repertoárt.

Az utolsó játékrészben is nagyon koncentrált a hazai együttes, hogy ne engedélyezzen könnyű kosarakat ellenfelének, de azért már voltak figyelmetlenségek, ami fáradtságra utalt. Szerencséjükre Simon Balázs a kellő pillanatban vagy egy zseniális passzal vagy egy-egy hárompontossal felrázta csapatát. A mérkőzés második felében már semmi sem veszélyeztette az Albacomp megérdemelt győzelmét.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: A legjobb játékosunk, Nagy Gábor szépen megoldotta a Kecskemét zónavédekezését, ennek köszönhetően magabiztosan nyertünk.

Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: Gratulálok az Albacompnak, ma jobbak voltak. A két félidőben két különböző sportágat játszottunk, ilyen dobószázalékkal nem lehet meccset nyerni.