Magabiztos Sapa Fehérvár győzelem a Graz ellen

A Sapa Fehérvár AV 19 a Graz 99ers csapatát fogadta az EBEL alapszakaszának 38. fordulójában. A Volán csapata egy kilenc gólt hozó találkozón gyűrte le az osztrák együttest és újabb nagy lépést tett a rájátszásba jutás felé. A fehérvári hősök ezúttal Ryan, Vas, Láda, Palkovics, Ladányi és Sofron voltak. A találkozó előtt fél órával már tömve volt az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, igazi rájátszás hangulat uralkodott a Raktár utcában.
Sapa Fehérvár AV19-Moser Medical Graz 99ers 6-3 (1-1, 2-0, 3-2)
2012.01.07. 10:50 |

Jól kezdődött a magyar csapat számára a mérkőzés: a 19. másodpercben egy kapu előtti kavarodás során Derek Ryan lőtte be a Volán vezető gólját, 1-0. Az első szünet előtt azonban egyenlítettek az osztrákok, Lysak Brett lőtte Bálizs Bence kapujába a pakkot.

A második harmadben először a Fehérvár, majd a Graz játszott fölényben, de gólokat a hazaiak szereztek: Vas Márton talált a kapuba először, majd Láda Balázs lőtte ki élete első EBEL góljával a bal felsőt, kétgólos előnnyel mehetett a második szünetre a Volán, 3-1.

A záró felvonásban először egy kettős emberelőnyt használt ki Palkovics Krisztián, majd Dustin van Ballegooie szépített a vendégeknek, 4-2. Csupán három percet kellett várni arra, hogy Ladányi Balázs is feliratkozzon a gólszerzők listájára, majd emberelőnyből újabb gólt szerzett a Graz, 5-3. Három perccel a találkozó vége előtt Sofron István vihette egy az egyben kapura a labdát, szép csel után emelt a kapuba, ezzel 6-3-ra győzött a Fehérvár.

EBEL, osztrák jégkorong bajnokság, 38. forduló:
Gól: Ryan, Vas, Láda, Palkovics, Ladányi, Sofron ill. Lysak, van Ballegooie, Blatny