-
Izgalmakban gazdag sporthét
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata tovább küzd a bajnoki címért az Extraliga döntőjében. A Videoton FC Fehérvár Szentlőrincre, az Alba Fehérvár KC Budaörsre utazik és igazi amerikaifutball-fesztiválra várja a szurkolókat május 10-én, vasárnap a Fehérvár Enthroners.
2026.05.07. -
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik.Sopron KC - Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29.
Magabiztos győzelemmel jutott túl a Siófokon a Fehérvár KC
Végig vezetve nyert a Fehérvár KC a Siófok ellen a női kézilabda bajnokság rájátszásában. Már a szünetben is három góllal vezettek Kazaiék, és bár a második félidőt jól kezdte a Siófok, nem sikerült utolérniük a remek napot kifogó fehérváriakat. Az FKC öt gólos győzelme pedig azt jelenti, hogy a csapat az ötödik helyért játszhat a folytatásban.
Fehérvár KC – Siófok 31-26 (15-12)
2016.05.11. 20:22 |
Végig vezetve nyert a Fehérvár KC a Siófok ellen a női kézilabda bajnokság rájátszásában. Már a szünetben is három góllal vezettek Kazaiék, és bár a második félidőt jól kezdte a Siófok, nem sikerült utolérniük a remek napot kifogó fehérváriakat. Az FKC öt gólos győzelme pedig azt jelenti, hogy a csapat az ötödik helyért játszhat a folytatásban.
Egygólos hátrányból várta a Siófok elleni páros meccs visszavágóját a Fehérvár KC. Mayer Szabina adta meg az alaphangot, de a Siófok hamar válaszolt. Az a Siófok, mely az első perctől fogva vészkapussal, vagyis támadásban hét játékossal játszott. Az első két üreskapus-helyzet ugyan még kimaradt, de aztán szép sorban élt a kínálkozó lehetőségekkel a Fehérvár. Christian Dalmose vezetőedző azonban nem adta fel, és a meccs nagy részében erőltette ezt a fajta játékot. A 7. percben Ishitate gólja után 5-3 volt az állás, de gyorsan egyenlítettek a vendégek, Deli Rita időt is kért. 4-1-es roham lett az eredménye, 10-7-nél a Siófok kért időt. Ez pedig a vendégeknek tett jót, Erdősi találatai után megint csak egy volt közte, sőt, a két perccel a szünet előtt 12-12-őt mutatott az eredményjelző. De előbb Tilinger, majd pedig Ishitate vette be a siófoki kaput, néhány másodperccel a vége előtt Csáki lőtt üreskapus gólt. 15-12-es fehérvári előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A második félidőt a vendégek kezdték jobba, Nikitina és Piedade góljai után már csak eggyel ment az FKC. Csáki hamar válaszolt, majd jött a remek meccset kifogó, végül nyolc gólig jutó Kazai, és ismét háromra növelte a hazai előnyt. Sőt, egy 5-1-el tovább nőtt a különbség, 22-16-nál jött az újabb siófoki időkérés. Amely után hármat dobott válasz nélkül a Balaton parti gárda, de nem estek kétségbe Tilingerék, és egy 5-0-val tulajdonképpen az 51. percre eldöntötték a meccset. A hajrára már csak az maradt kérdésként: vajon mennyivel nyer a Fehérvár. Végül öttel, 31-26-ra győzött a Fehérvár, összesítésben pedig négy góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél. Az FKC az ötödik helyért majd a Vácon is nyerni tudó Dunaújvárossal csap össze.
Fehérvár KC – Siófok 31-26 (15-12)
Fehérvár: Herr O., Sipeki – Tanabe, Csáki 4, Tilinger 2, Gjorgjijevska 5, Hajduch, Ishitate 4, Bandelier 3, Herr A 1(1), Mayer 4, Kazai 8.
továbbjutott a Fehérvár KC, 57-53-as összesítéssel.