Magabiztos Albacomp győzelem a Sopron ellen

Komoly tét nehezedett az Albacomp játékosai vállára a kosárlabda NBI 15. fordulójában, hiszen a tabella nyolcadik helyén álló fehérváriaknak mindenképpen nyerniük kellett a Sopron ellen, hogy ott maradjanak a rájátszást érő helyeken.A Sopron kezdte jobban a találkozót, de néhány perc elteltével már a hazaiak pattogtattak valamivel magabiztosabban, így az első negyed végére négypontosa előnyre tett szert az Albacomp. A vége: Albacomp – Soproni KC 92-74 (25-21, 27-14, 22-24, 18-15)
2010.01.25. 07:54 |
 Komoly tét nehezedett az Albacomp játékosai vállára a kosárlabda NBI 15. fordulójában, hiszen a tabella nyolcadik helyén álló fehérváriaknak mindenképpen nyerniük kellett a Sopron ellen, hogy ott maradjanak a rájátszást érő helyeken. A Sopron kezdte jobban a találkozót, de néhány perc elteltével már a hazaiak pattogtattak valamivel magabiztosabban, így az első negyed végére négypontosa előnyre tett szert az Albacomp.
A vége: Albacomp – Soproni KC 92-74 (25-21, 27-14, 22-24, 18-15)

A Sopron kezdte jobban a találkozót, de néhány perc elteltével már a hazaiak pattogtattak valamivel magabiztosabban, így az első negyed végére négypontosa előnyre tett szert az Albacomp.

A második tízperces felvonásban már sokkal jobban muzsikált a fehérvári gépezet, annak ellenére, hogy nem játszott igazán jól az Albacomp, hengerelt, és állva hagyta ellenfelét. George Banks is belemelegedett a játékba, Lee és Simon is sokat hozzátett az előny duzzasztásához, és a palánkok alatt is fontos labdákat szereztek a hazaiak. A nagyszünetben már 17 pont volt az Albacomp előnye, és a Sopron játékában nem lehetett látni az átütő erőt. Richardson nagyon hamar kipontozódott, a liga legjobb dobója, Brooks csak kereste önmagát, egyedül a végül 29 pontig jutó Knight vitte hátán a soproniakat.

A második félidő elején az Albánál is többen pihentek még, a mérkőzésen 27 egységet termelő Michael Lee, és Banks gyűjtögette a pontokat, kiegyenlítve a soproniak ausztrál légiósának produkcióját. Az utolsó periódusban sem tudott újítani a vendég, amit a soproni szurkolók nem bírtak elviselni, Simont leköpték, majd a felszólítás után csak sokára hagyták el a csarnokot, így több percen át állt a játék. A találkozó végén még a látványnak is adtak Hangáék, így magabiztosan nyertek 92-74-re, és léptek fel a tabella ötödik helyére.