-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Ma vesznek végső búcsút Dr. Glósz Ervin atyától
Szerdán vesznek végső búcsút Dr. Glósz Ervin atyától. 14 órakor az Öreghegyi Plébániatemplomban gyászmisét tartanak, majd utána közös menetben kísérik utolsó útjára, a Szent Donát-kápolnában kialakított sírhelyhez. Dr. Glósz Ervin Efrém O.Cist. volt öreghegyi plébános, Székesfehérvár díszpolgára szombaton hajnalban hunyt el.
2010.11.10. 08:17 |
Szerdán vesznek végső búcsút Dr. Glósz Ervin atyától. 14 órakor az Öreghegyi Plébániatemplomban gyászmisét tartanak, majd utána közös menetben kísérik utolsó útjára, a Szent Donát-kápolnában kialakított sírhelyhez. Dr. Glósz Ervin Efrém O.Cist. volt öreghegyi plébános, Székesfehérvár díszpolgára szombaton hajnalban hunyt el.
|
Glósz Ervin atya 1929-ben született Budapesten. A Ciszterci Rendbe 1948-ban lépett be és két évet töltött Zircen. A rend állami feloszlatása után Székesfehérvárott, majd Szegeden folytatta teológiai tanulmányait. 1953-ban szentelte pappá Shvoy Lajos püspök. Lelkipásztori szolgálatát mindig, mindenkor erőt adó hittel, derűvel és hozzáértéssel végezte.
![]() Papi hivatását - káplánként - Adonyban kezdte, majd Dunabogdányban, Ercsiben, Besnyőn, Nagytétényben és Solymáron működött. Teológiából Budapesten doktorált.
1968-ban került Székesfehérvárra, a Vasútvidéki plébániára. Ugyanekkortól látta el a székesfehérvári kórház kórházlelkészi megbízatását. 1974-ben plébánosi kinevezést kapott és először a Prohászka templomba, majd 1976 júniusától Székesfehérvár öreghegyi plébániájára
került, ahol egészen 2007-ig töltötte be e hivatalt. 1976-tól 2007-ig mint börtönlelkész is szolgált Székesfehérváron, a Fejér Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
1977-78-ban a hívekkel társadalmi munkában felépítették az új, emeletes plébániaépületet, felújították a templomot, új orgonát építettek. A rendszerváltást követően újjáépítették a második világháborúban megsemmisült Szent Donát kápolnát, s felelevenítették az augusztus eleji Donát-búcsúk évszázados városi hagyományát. A 2000-es évek elején - irányításával - ismét bővítették az öreghegyi Magyarok Nagyasszonya templomot, valamint felújították a börgöndi Szent Antal kápolnát. 1994-től 2007-ig ellátta Pákozd lelki gondozását, a pákozdi plébániatemplomot és orgonáját 2006-ban újíttatta fel.
2008-ban negyvenéves kórházlelkészi szolgálatát a Fejér Megyei Közgyűlés Pápay Ágoston díjjal ismerte el, majd 2009-ben a városért végzett áldozatos, önzetlen munkájáért Székesfehérvár díszpolgárává választotta őt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése.
|
