-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Ma véget ér a fűtési szezon - 10 százalékkal kevesebb hő fogyott a télen
Szerdán, április 15-én véget ér a hivatalos fűtési szezon Székesfehérváron, csütörtöktől csak azokban a társasházakban lesz távfűtés, ahol ezt megrendelik. A szolgáltató Széphő Zrt. arra számít, hogy az időjárás miatt nagyon kevés társasház rendeli meg a fűtést, ugyanis a héten napközben 20-23C° várható. Az idei fűtési szezonban 9.5 százalékkal kevesebb hő fogyott a város 20.580 panellakásában, ami a házak hőszigetelésének köszönhető -mondta Pájer Sándor a Széphő Zrt. távfűtési vezérigazgató helyettese.
2009.04.14. 13:31 |
Szerdán, április 15-én véget ér a hivatalos fűtési szezon Székesfehérváron, csütörtöktől csak azokban a társasházakban lesz távfűtés, ahol ezt megrendelik. A szolgáltató Széphő Zrt. arra számít, hogy az időjárás miatt nagyon kevés társasház rendeli meg a fűtést, ugyanis a héten napközben 20-23C° várható.
Holnap mindenhol leáll a távfűtés Székesfehérváron, ahol azt nem rendelték meg a lakók. A fűtést a közös képviselő vagy a fűtési megbízott igényelheti a társasház nevében. Az idei fűtési szezonban 9.5 százalékkal kevesebb hő fogyott a város 20.580 panellakásában, ami a házak hőszigetelésének köszönhető -mondta Pájer Sándor a Széphő Zrt. távfűtési vezérigazgató helyettese. Az 2006-hoz képest pedig 20 százalékkal esett vissza a város hőfelhasználása a panelházak hőszigetelésének köszönhetően.

Egy átlagos 52 négyzetméteres Õsz utcai panellakásban, ahol hőszigetelték a házat, de az ablakokat még nem cserélték ki támogatás nélkül a januári számla 28080 Ft volt (ebben 5m³ melegvíz is benne van), februárra 18900 (melegvíz nélkül), márciusra 21600 Ft-ot(2m³ melegvízzel) számlázott a szolgáltató. A Széphő Zrt-nél mostanra mintegy 300 millió forintnyi számlatartozást halmoztak fel a fehérvári fogyasztók. Pájer Sándor ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a fogyasztók nem egészen tíz százaléka fizet csak átalánydíjat, így a téli magasabb számlákat sokak nem tudják azonnal befizetni. Kiemelte, hogy nyárra a hátralékos fogyasztók jelentős része rendezi tartozását.
A panelházak hőközpontjainak cseréjét idén tavasz végén folytatja a szolgáltató: ebben az évben 26 épületben szerelnek be önálló hőcserélőt, mellyel lépcsőházanként mérhetővé válik az elfogyasztott hőmennyiség. A munkára 220 milliót költenek.
Holnap mindenhol leáll a távfűtés Székesfehérváron, ahol azt nem rendelték meg a lakók. A fűtést a közös képviselő vagy a fűtési megbízott igényelheti a társasház nevében. Az idei fűtési szezonban 9.5 százalékkal kevesebb hő fogyott a város 20.580 panellakásában, ami a házak hőszigetelésének köszönhető -mondta Pájer Sándor a Széphő Zrt. távfűtési vezérigazgató helyettese. Az 2006-hoz képest pedig 20 százalékkal esett vissza a város hőfelhasználása a panelházak hőszigetelésének köszönhetően.

Egy átlagos 52 négyzetméteres Õsz utcai panellakásban, ahol hőszigetelték a házat, de az ablakokat még nem cserélték ki támogatás nélkül a januári számla 28080 Ft volt (ebben 5m³ melegvíz is benne van), februárra 18900 (melegvíz nélkül), márciusra 21600 Ft-ot(2m³ melegvízzel) számlázott a szolgáltató. A Széphő Zrt-nél mostanra mintegy 300 millió forintnyi számlatartozást halmoztak fel a fehérvári fogyasztók. Pájer Sándor ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a fogyasztók nem egészen tíz százaléka fizet csak átalánydíjat, így a téli magasabb számlákat sokak nem tudják azonnal befizetni. Kiemelte, hogy nyárra a hátralékos fogyasztók jelentős része rendezi tartozását.
A panelházak hőközpontjainak cseréjét idén tavasz végén folytatja a szolgáltató: ebben az évben 26 épületben szerelnek be önálló hőcserélőt, mellyel lépcsőházanként mérhetővé válik az elfogyasztott hőmennyiség. A munkára 220 milliót költenek.