Ljubljanai győzelem után kétgólos vereség Znojmoban

Nem sikerült a Sapa Fehérvár AV19-nek bravúrt bemutatni a HC Orli Znojmo otthonába.n A szeptemberi emlékezetes mérkőzésen 5-3 nyert a székesfehérvári csapat, amely ezúttal 3-1-re kapott ki és hagyta a két pontot Znojomban. Sofronéknak azonban nincs sok ideje a kesegésre, mert vasárnap már Fehérváron játszanak a az utolsó előtti Dornbirner Eishockey Club ellen.
2012.11.02. 23:23 |
 Zsinórban három győzelem után Csehországba szakadt meg a remek szérája a Sapa Fehérvár AV19-nek. Közel 300 fehérvári szurkoló kísérte el az Ördögöket Znojmoba, így bíztatásban nem volt hiány, ám ezúttal ez nem volt elég a győzelemhez. A kapuban ismét Adam Munro kapott bizalmat. Felépült sérüléséből Horváth András is és visszafoglalta helyét a védelemben, így a szezonban először négy bekkpár állt Jan Neliba rendelkezésére. Erősen kezdett a Fehérvár. Sofroné volt az első lövés, majd Ladányi próbált túljárni Kacetl eszén, de nem járt sikerrel. Átvették az irányítást a hazaiak, de Munro ismét jó formát mutatott. A játékrész közepére alábbhagyott a lendület, főleg a semleges harmadban folyt a játék, majd a 13. percben megszerezte a vezetést a Znojmo. Planek lőtt a kékvonalról Munro kapujába (1-0). Négy percre rá növelhette volna előnyét a cseh csapat. Brickellt csak szabálytalanság árán sikerült megállítani, büntető következett, de Munro bravúrral védett.

A második harmadban is a Znojmo volt az aktívabb csapat. Munronak több nagy védést is be kellett mutatnia. Majd Ladányi révén a Sapa is veszélyeztetett, de Kacetl a helyén volt. A 29. percben összejött az egyenlítés, Sofron passzát Bailey váltotta gólra (1-1). Nem tartott sokáig a fehérvári öröm, három percre rá Beroun közelről betalált és ezzel újra a házigazdák vezettek (2-1). A 35. percben pedig már kettővel tartottak előrébb a csehek, Pucher vette be Munro kapuját (3-1). Kétgólos hátrányban kezdődött az utolsó játékrészt, mely eleinte egyenlő erők küzdelmét hozta, majd feljebb kapcsolt a Fehérvár. Sikerült is fölényt kiharcolni Mihályéknak, de nem tudtak faragni a hátrányon. Az utolsó tíz percre tovább erősödött a Sapa nyomása. Ez röviddel a vége előtt egy kiállításban kamatozott - Pucher ült ki a büntetőpadra -, de gólt már nem sikerült szerezni az Ördögöknek.

HC Orli Znojmo-Sapa Fehérvár AV19: 3-1 (1-0, 2-1, 0-0)

Znojmo, 4200 néző. Vezette: Aicher, Kaspar, Johnston, Smeibidlo

HC Orli Znojmo: Kacetl - Planek, Wharton, Jarusek, Strömberg, Beranek - Henry, Kulmala, Bickell, Pucher, Havlik - Stehlik, Stach, Beroun, Seda, Lattner - Boruta, Kominek, Uram, Bartos, Roznik
Vezetőedző: Martin Stloukal

Sapa Fehérvár AV19: Munro - Horváth, Hetényi, Sofron, Vas, Ladányi - Sille, Orbán, Magosi, Bailey, Benk - Pratt, Durco, Banham, Johansson, Mihály - Pozsgai, Tokaji, Metcalfe, Sikorcin, Kovács
Vezetőedző: Jan Neliba

Gólszerzők: Planek, Beroun, Pucher ; Bailey