Ljubljanában is győzött a Sapa Fehérvár AV 19

Az Olimpija ellen két gólos előnyt épített fel a Sapa Fehérvár, ám a vége előtt nem sokkal kiegyenlítettek a hazaiak. A mieink azonban hihetetlen küzdőszellemről tanúbizonyságot téve az utolsó percben megszerezték a győztes gólt. A fehérvári gólokatPalkovics, Ackeström és Ladányi szerezték.
2009.09.28. 08:25 |
Az Olimpija ellen két gólos előnyt épített fel a Sapa Fehérvár, ám a vége előtt nem sokkal kiegyenlítettek a hazaiak. A mieink azonban hihetetlen küzdőszellemről tanúbizonyságot téve az utolsó percben megszerezték a győztes gólt. A fehérvári gólokat Palkovics, Ackeström és Ladányi szerezték.

Olimpija Ljubljana - Sapa Fehérvár AV19 2-3 (0-1, 0-1, 2-1)
Ljubljana, 2500 néző, vezette: Veit, Rambausek, Riener.

Olimpija Ljubljana: Maracle - Royer, Kuznik, Banham, Vnuk, Ropret, Groznik, Tavzelj, Yarema, Jan, Music, Cvetek, Berlisk, Muric, Golicic J., Hocevar, Florjancic, Kralj, Golicic B., Pance. Vezetőedző: Dany Gelinas.

Sapa Fehérvár AV19: Satosaari - Horváth, Tokaji, Palkovics, Elomo, Mihály, Ackeström, Jobb, Kovács, Fekete, Peterdi, Flinta, Ondrejcik, Ladányi, Vas M., Vas J., Maklári, Vaszjunyin, Sofron, Nagy, Benk. Vezetőedző: Jarmo Tolvanen.

A házigazdák kezdtek jobban, és már az első percben gólhelyzetbe kerültek. Ám Royer bombájánál Satosaari kapus ismét bizonyított, Nem volt ez másként a következő 19 percben sem: a finn hálóőr hihetetlen stabilitást adott a Sapa Fehérvár AV19-nek. Egyszer a szerencse is a pártjára állt, amikor Kuznik lövése a kapuvason csattant. A csattanó a harmad végén érkezett, amikor Palkovics egy fehérvári emberelőnyben saját kipattanóját vágta be (0-1).

A hőn áhított vezetés megnyugtatta a fiúkat, ez jó hatással volt a második harmadbeli és különösen az emberelőnyös játékunkra. Éppen kiegészült az Olimpija, amikor Ackeström megduplázta az előnyt (0-2). A zöld-feketék nagy erőket mozgósítottak a felzárkózásért, de Satosaarin nem lehetett átjuttatni a pakkot. Az ellenfél nyomására jellemző, hogy a harmad derekán Tolvanen mesternek időt kellett kérnie, mert jóformán cserélni sem tudtunk két percen át a rengeteg általunk ütött tilos felszabadítás miatt. A mester szavai jót tettek, rendeztük a sorokat, és jól védekeztünk a folytatásban, még a játékrész végi kettős emberelőnyében sem tudott hozzánk közelebb kerülni a Ljubljana.

A befejező húsz perc elején nem sok minden történt a Tivoli Csarnokban - enyhe szlovén mezőnyfölénnyel teltek-múltak a percek. Ackeström kiállítását még kivédekeztük, ám pár perc múlva, amikor Ondrejciket küldte le Veit, már nem volt mit tenni: Remi Royer szépített (1-2). Vérszemet kapott az Olimpija, és egy újabb fórban Banham egalizált - mindössze két perccel a vége előtt. Lélektanilag igen rossz pillanatban bekövetkező fordulat volt ez, de a Sapa Fehérvár AV19 ismét bizonyította, hogy nem lehet megroppantani: Ladányi Balázs a 60. percben megszerezte a győztes gólt, szenzációs egyéni alakítás végén. "Godó" a semleges harmadban kapta a korongot, bevezette a támadóharmadba, kicselezte a rátámadó védőt, majd lövést színlelt. Ezzel alaposan becsapta Maracle kapust, majd tett még egy-két lépést, és a tehetetlen hálóőr mellett a kapuba lőtt. A meccs legszebb jelenete érte a győztes gólt (2-3).

Erre a harcosságra és az ennek révén elért szép győzelemre lehet építeni a folytatásban. immár hat pontunk van, és felzárkóztunk a középmezőnyhöz. Pénteken lép jégre legközelebb a Sapa Fehérvár, amikor is a Medvescsak Zágráb látogat a Koronázóvárosba.