Ljubljanában győzött a Sapa Fehérvár AV19

Zsinórban három vereség után nem a legjobb előjelekkel várta a dobogós helyen álló Ljubljana elleni találkozót a Sapa Fehérvár AV19. A Ljublajna amerikai kapusa nem fogja a szívébe zárni a Sapa Fehérvárt, hiszen a 17 mérkőzéséből 15-ön mindössze 30 gólt kapott, míg a Fehérvár elleni kettőn összesen 10-et.
HDD Tilija Olimpija Ljubljana - Sapa Fehérvár AV19 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)
2011.11.05. 20:44 |
Zsinórban három vereség után nem a legjobb előjelekkel várta a dobogós helyen álló Ljubljana elleni találkozót a Sapa Fehérvár AV19.

Alig másfél perc telt el a mérkőzésből, amikor Ziga Pance átadása után Anze Ropret lőtte Adam Munro kapujába a korongot. A hazai szurkolók aligha gondolták ekkor, hogy ez lesz a legboldogabb pillanatuk a mérkőzésen...

Az Ördögök nem roppantak össze, és egy kifejezetten élvezetes harmadot produkálva igazi lőpárbajt folytattak a hazaiakkal. A Mustonen kiállításával kapott esélyt ugyan nem sikerült kihasználni, de a harmad vége felé Ladányi passza után Sofron István a hálóba küldte a korongot. Sokat elmond az első játékrészről, hogy a kapura lövések aránya 14:13 volt a hazaiak javára (1-1).

A második harmad elején kapott újabb emberelőnnyel ugyan nem tudtak élni a fehérváriak, de a második sorba visszavezényelt Derek Ryan már gólra váltotta Johansson átadását, így a mérkőzés felére megfordította az eredményt a Sapa. A hátrányokat jól védekezték ki kék-fehérek, Mihály Árpád pedig bizonyította, hogy kezdi visszanyerni jó formáját: Kovács keresztpasszát vágta be Lamoureux kapujába. A kétgólos előnyhöz Munro védéseire is szükség volt. Nem tudni, a kanadai kapus presztízskérdést csinál-e a Lamoureux elleni meccsekből, de tény, hogy ilyenkor a szokásosnál is jobb teljesítményt nyújt, amiből nem csak ő, de az egész csapat profitál (1-3).

Horváth András kiállításával kezdődött a záró harmad, amit ki is használt a házigazda ráadásul bosszantó módon. A válogatott bekk már épp visszakorcsolyázott a büntetőpadról, amikor Music passzát Ropret gólra váltotta. Szerencsére hazai szabálytalanságok következtek, gyakorlatilag kétszer egymás után előnybe került a Fehérvár, ám az emberfóros játék ezen az estén nem akart működni. Sille kiállítása után meleg pillanatok következtek, de Munro ismét klasszis teljesítményt nyújtott. Aztán a fantasztikusan teljesítő első sor a legjobbkor villant: Ladányi passzából újfent Sofron talált be. Két perccel később pedig az addig gólpasszokat jegyző Ladányi is bevette Lamoureux kapuját, eldöntve ezzel a meccset. Az amerikai kapus nem fogja a szívébe zárni a Sapa Fehérvárt, hiszen a 17 mérkőzéséből 15-ön mindössze 30 gólt kapott, míg a Fehérvár elleni kettőn összesen 10-et!

EBEL, 18. forduló
Gól: Anze Ropret (2., 44.), ill. Sofron István (18., 56.), Derek Ryan (31.), Mihály Árpád (39.), Ladányi Balázs (59.)