-
Nyitott tornatermek ősztől
Ismét kibővülnek az ingyenes sportolási lehetőségek Székesfehérváron szeptembertől. Újraindul a Nyitott Tornatermek program, amely 22 féle testmozgást kínál, a nordic walking program pedig ismét 16 indulási helyszínről érhető majd el, míg a Székesfehérvári Futók Köre két helyszínen folyamatosan megy, egészen az év végéig.
2026.08.27. -
Az MMA visszatér!
A tavalyi esztendő után ismét nagyszabású MMA-gálának ad otthont november 13-án a MET Aréna. A nemzetközi ketrecharc-gála sztárokat, parázs csatákat, fantasztikus hangulatot és látványos show-t ígér. Jegyek már kaphatók az eseményre.
2026.08.25. -
Sikeresen szerepeltek a futóversenyen
Két kategóriában is sikeresen szerepeltek a Sport Start Kör SE tagjai a futóversenyen Zamárdiban. A cél az volt, hogy a fogyatékkal élők és egészségesek együtt sportolhassanak.
2026.08.26. -
Ketrecharc-gála a MET Arénában
A tavalyi nagysikerű rendezvény után ismét Székesfehérvárra érkezik a nemzetközi ketrecharc-gála, ami idén még több showt, és izgalmas küzdelmeket ígér. A CombatX gála november 13-án lesz a MET Arénában.
2026.08.25.
Litván aranyéremmel zárult a mix-váltók küzdelme a Bregyóban
Kovács Sarolta és Demeter Bence alkotta a magyar vegyes váltót a fehérvári öttusa Európa-bajnokság ötödik napján. A vívás jól indult, végül ötödik helyen zártak a mieink ebben a tusában, úszásban pedig előrébb léptek. A lovaspályán közepesen teljesítettek, de riválisok is sokat rontottak, így a harmadik helyről indulhattak a magyarok a kombinált számban. Itt azonban visszaestek, s az óvással tarkított nap végén a hetedik helyen zártak.
2014.07.14. 19:08 |
Kovács Sarolta és Demeter Bence alkotta a magyar vegyes váltót a fehérvári öttusa Európa-bajnokság ötödik napján. A vívás jól indult, végül ötödik helyen zártak a mieink ebben a tusában, úszásban pedig előrébb léptek. A lovaspályán közepesen teljesítettek, de riválisok is sokat rontottak, így a harmadik helyről indulhattak a magyarok a kombinált számban. Itt azonban visszaestek, s az óvással tarkított nap végén a hatodik helyen zártak.
A páston 23 tust adott és 21-et kapott a Kovács-Demeter páros, amivel a 12 csapatos váltó mezőny első felébe tartozott. Úszásban a 2x100-as gyors váltóban a britek, a franciák és az oroszok voltak jobbak a mieinknél, akik negyedik helyről várhatták a lovaglást. Ezúttal külső körülmény nem zavarta Kovács Saciékat, de négy verőhiba és időtúllépés így is becsúszott. Mivel azonban az előttük álló ukránok és fehéroroszok sokat rontottak, dobogós helyre lépett előre a magyar kettős.
Ukrán zászló le, lengyel fel - hosszas viták és óvások után lehetett csak eredményt hirdetni. Végül két bronzérmet adtak át.A kombináció előtt brit-litván különversenyre lehetett számítani az aranyért, és így is lett. A rendkívül rutinos litván páros női tagja, Asadauskaite (olimpiai bajnok) még csak üldözte Samatha Murray-t, aztán a fiúknál Justinas Kinderis meg is előzte Joseph Evanst. A bronzért hatalmas csata ment, ennek befutójánál az ukrán Kirpuljanszkij a versenybíróság szerint szabálytalanul akadályozta a lengyel Klekotot, így kizárták. Természetesen óvtak az ukránok, igen hosszas viták és tanácskozás végén úgy döntött a versenybíróság, hogy holtversenyt hirdet, két bronzérmet adtak át.
Demeter Bence egyéniben 8., csapatban aranyérmes lett, most pedig 6. hellyel zárta az Eb-t.Ez azt is jelentette, hogy a kombiban visszaeső magyarok a célban elért helyezésüknél nem kerülnek előrébb, vagyis Kovács Sarolta és Demeter Bence a 7. helyen zárt. Kedden a férfi és női váltók versenyével zárul az Európa-bajnokság. A nőknél Alekszejev tamara és Réti Kamilla, a férfiaknál Demeter Gergely és Harangozó Bence indul a magyar váltóban.