Ligeti Dávid tizenegyedik az U18 Európa Bajnokságon gyaloglásban

Az ARAK gyaloglója a Rietiben megrendezett kontinenstornán 5000 méteres gyaloglásban négy másodperccel megközelítette legjobbját. Sok pihenőre azonban nincs lehetőség, hétvégén a 131. Magyar Bajnokságon is rajthoz állnak az ARAK atlétái.
2026.07.22. 16:05 |
Ligeti Dávid tizenegyedik az U18 Európa Bajnokságon gyaloglásban

Őze Tibor tanítványának nem indult szerencsésen a felkészülése. Sérülés miatt hónapok maradtak ki az alapozásból, aminek a téli szezon áldozatul is esett. A 2025-ös EYOF hatodik helyezett fehérvári atléta tavalyról rendelkezett már az U18 EB kvalifikációs szintjével, a részvételhez idén meg kellett ismételni azt. A tavaszi edzőtáborokkal visszatérő Ligeti a szezonra nem csak formába lendült, hanem az U18-as válogatott viadalon már 21:45,96-ra javította élete legjobbját. Ezzel az EB részvételen túl, már az első tizenkettőbe kerülés is elérhetővé vált.

Az idei nyár fő versenyének első köreit Ligeti a tizenharmadik helyen gyalogolta, féltávnál sikerült javítani egy helyet, majd három körrel a vége előtt tovább javított pozícióján. A célba érkezéskor 21:50-et mutatott az óra, amivel az igen előkelő 11. helyezést érte el Ligeti Dávid.