Ligakupa-győztes az FC Fehérvár!

Az FC Fehérvár nyerte a labdarúgó Ligakupa őszi kiírását! A Ligakupa döntőjének első összecsapásán az FC Fehérvár 3-0-s győzelmet aratott a Sóstói Stadionban a Diósgyőri VTK ellen. A miskolci visszavágó szinte formalitássá vált a háromgólos fehérvári előny tudatában, mégis indulatokban gazdag mérkőzéssel zárult a döntő. A hazaiak mindent megtettek azért, hogy esélyük legyen visszahozni a párharcot, de már nem maradt sok idejük a felzárkózásra. A 85. percben a csereként beállt Huszák 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, ezzel fordított a DVTK, de Csobánki kiállításán kívül már nem sok minden történt a mérkőzésen, így az FC Fehérvár 4-2-es összesítéssel nyerte a Ligakupa őszi kiírásának döntőjét. DVTK - FC Fehérvár 2-1 (0-0)
2007.11.29. 01:46 |
 Az FC Fehérvár nyerte a labdarúgó Ligakupa őszi kiírását! A Ligakupa döntőjének első összecsapásán az FC Fehérvár 3-0-s győzelmet aratott a Sóstói Stadionban a Diósgyőri VTK ellen. A miskolci visszavágó szinte formalitássá vált a háromgólos fehérvári előny tudatában, mégis indulatokban gazdag mérkőzéssel zárult a döntő.

A gólnélküli első félidőt követően, a 69. percben Simek beadásából Sitku Illés passzolt a kapuba, szinte bebiztosítva a kupagyőzelmet. Hét perccel később azonban Vitelki lövése Sebők kapus arcáról Simon elé pattant, aki a hálóba lőtte a labdát, 1-1. A hazaiak mindent megtettek azért, hogy esélyük legyen visszahozni a párharcot, de már nem maradt sok idejük a felzárkózásra. A 85. percben a csereként beállt Huszák 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, ezzel fordított a DVTK, de Csobánki kiállításán kívül már nem sok minden történt a mérkőzésen, így az FC Fehérvár 4-2-es összesítéssel nyerte a Ligakupa őszi kiírásának döntőjét. A Ligakupa tavaszi idénye már a jövő héten startol, s a küzdelemsorozat győztese vívja majd a nagydöntőt az FC Fehérvárral. A Ligakupa győztese indulhat majd az UEFA Intertotó Kupában.

DVTK - FC Fehérvár 2-1 (0-0)

Diósgyőr, 1300 néző.
 V.: Szabó (Kispál, Hegyi).

DVTK: Köteles - Hegedűs, Kállai, Lakatos, Fodor - Vitelki - Abbas, Ebala, Sipeki – Simon, Leo, Vezetőedző: Vágó Attila.

Fehérvár: Sebők - Fehér, Koller, Baranyai, Mohl - Simek, Farkas, Csobánki, Vayer - Dajic, Sitku, Vezetőedző: Marijan Vlak.

Csere: Leo helyett Lipusz (59.), Hegedűs helyett Huszák (64.), illetve Simek helyett Horváth Á. (78.), Dajics helyett Lattenstein (84.), Vayer helyett Mészáros (91.)

Gólszerzők: Simon (77.), Huszák (85.) illetve Sitku (69.)

Piros lap: Csobánki (89.)
 Sárga lap: Sitku (71.), Mohl (75.), Farkas B. (83.), Vayer (86.)