Kikapott az eddig nyeretlen Levszkitől az Alba Fehérvár, még nincs továbbjutás

A csoportban eddig nyeretlen bolgár ellenfél otthonában lépett pályára a FIBA-Európa-kupában az Alba Fehérvár. Egy győzelem szinte biztossá tette volna a továbbjutást a második csoportkörből. Jobbára a hazaiak vezettek az első félidőben, támadásban hiányzott a folyamatos jó teljesítmény az Albából. Ez a továbbiakban sem változott, de így is volt esély nyerni. A fontos pillanatokban azonban a Levszki talált be, így kikapott és még nem jutott tovább a fehérvári csapat.
2019.01.30. 18:43 |

Jordan Heath, aki a két csapat fehérvári mérkőzésén 25 pontot szórt, nem utazott el Szófiába, igaz ötös center nélkül játszott az Alba. Ott volt a kezdőben a Jászberény ellen legeredményesebb fehérvári, Filipovics, aki ezúttal is triplával nyitott, de eleinte egyik csapat sem tudott komoly előnyre szert tenni. 11-11-nél befagyott az állás, képtelenek voltak mezőnyből betalálni a felek, az Alba tanácstalanságát lejáró támadóidő is jelezte. Zahariev törte meg a csendet egy triplával, és hiába zsákolt Peringer, a negyed egy eladott labdának köszönhetően bolgár pontokkal és előnnyel zárult.

Freeman dobta az első kosarat a folytatásban, de ezt újabb rossz támadások, eladott labdák követték, a Levszki pedig palánk alatti pontokkal héttel ellépett. Az Albában az egyéni játékoz bemutató Freemanen kívül más képtelen volt betalálni, mígnem Cabezas triplájával sikerült visszajönni háromra, rögtön időt kértek a hazaiak. Utána meg kellett tennie Jesus Ramireznek is, mert újabb két labdát ajándékozott az ellenfélnek, és pontokat kapott belőle az Alba. A negyed hajrájára némileg kinyílt a „gólcsap”, Lóránt és Filipovics villant, de ezt a játékrészt is megnyerte a Levszki.

Öt megválaszolatlan hazai pont, és tíz közte – ezzel a nem túl vidám forgatókönyvvel kezdődött a második félidő. Tóth Péter fújt riadót duplát és triplát is dobott, és ez akkora lendületet adott a csapatnak, hogy nemsokára már vezetett is. A hullámzás folytatódott, a Levszki visszavette a vezetést, Maravic jól élt a palánk alatt. Lerohanást is rontott, lépéshibát, támadóhibát is vétett az Alba, de a negyed végén Freeman és Filipovics hármasa gondoskodott róla, hogy szoros végjáték elé nézzünk.

A negyedik negyed Bullock-Maravic triplaváltással indult, csak pillanatokig volt egyenlő az állás. Bullock személyi hibákat vétve negatív értelemben is hozzászólt a meccshez, ismét futott az eredmény után az Alba. Cabezas és Lóránt újabb tripláival sikerült is egyenlíteni, de Ivanov révén ragaszkodott jussához a Levszki. 68-68 után ismét kiütköztek a fehérvári támadójáték gyengeségei, közben folyamatosan büntetőzhetett a Levszki. De hiába mentek el hattal, másfél perccel a vége előtt Bullock triplája után megint csak egy volt közte. Újabb büntetők jöttek, majd Zeno egyenlíthetett volna, de kihagyta a ráadás büntetőt. Ezt pedig egy támadóidő végén dobott Zahariev-tripla büntette, innen pedig már nem engedte ki a kezéből a meccset a Levszki. Az eddigi nyeretlen legyőzte az Albát, így a fehérváriak továbbjutásáról az izraeli Nesz Ciona elleni hazai mérkőzés fog dönteni.

Lukoil Levszki - Alba Fehérvár 84-80 (18-15, 24-22, 18-20, 24-23)

Alba: Tóth P. 10/6, Keller I. 2, Bullock 6/6, Filipovics 20/6, Lóránt 12/6. Csere: Cabezas 8/6, Freeman 14/3, Zeno 6, Peringer 2, Takács M.