Lerobbanó autó okozta emberhátrányban is helytálltak a fehérvári rögbisek Szentesen

Szentesen mérkőzött a legutóbbi fordulóban a Fehérvár Rugby Club NB II-es férficsapata. Az első félidőt technikai gondok miatt (lerobbant az autójuk) 12 fővel tudták elkezdeni a fehérváriak 15 fő ellen. Az első negyedórában még így is tudták tartani a védekezést, de az emberhátrányt kihasználva több célt is tudott szerezni a Szentes. Szekerce - Fehérvár Rugby Club 50-31.
2021.04.28. 16:53 |

Molnár Barna szerezte az első fehérvári célt a mérkőzésen, aki Czifrus Richárd át törésse után kapta a passzt. A második cél egy kezdődrúgásbol előre ejtett labdából érkezett, amit Bódis Bence meg is szerzett, egyből passzolt Molnár Barnának aki áttörte a vonalat és célpasszt adott Lucas Jungnak.

A harmadik célt Csörgei István hatalmas szólóval szerezte meg, Czifrus Richárd két jutalmat értékesített.
Az emberhátrány ellenére végig higgadt tudott maradni a csapat, a védekezés az emberhátrány ellenére kemény és fegyelmezett volt. A félidőben öt ponttal a Szekerce vezetett.

Második félidőben kiegészült a Fehérvár Rugby Club, ám az első félidő emberhátránya következtében a csapat elfáradt a végére, ennek ellenére szereztek még két célt Molnár Barna jóvoltából, azonban jöttek a hibák is. Az utolsó célt a hazaiak szerezték az utolsó percben, ezzel beállítva az 50-31-es végeredményt.

Az előrelépés a csapatjátékban megkérdőjelezhetetlen, a két új játékos is remekül debütált a csapatban, a 16 éves Szűcs Máté és Németh Patrik személyében.