Lenullázta és először győzte le a Budapest Wolvest a Fehérvár Enthroners

A HFL idei harmadik fordulójában a Budapest Wolves ellen játszott hazai pályán a fehérvári amerikai futball-csapat. A sportág hazai nagyágyúja ellen korábban soha nem sikerült nyerni, most azonban magabiztosan, 26-0-ra verte a fővárosiakat a Koronázók csapata.
2021.06.05. 20:00 |

Wolves támadással indult a mérkőzés, és az első sikeres first down után puntolnia kellett a wolvesnak, az egész mérkőzésen kiválóan teljesítő Horváth Péter azonban blokkolni tudta és az ihletett állapotban játszó Jebrai Regan kaparintotta meg és hordta vissza a labdát, 6-0 s vezetést szerzett a Fehérvár.

Az egész csapaton látszott hogy borzasztóan akarja a győzelmet, hiszen korábban még soha nem sikerült a Farkasokat két vállra fektetnie a Koronázóknak. Ennek megfelelően elképesztő tempót diktált a hazai alakulat, Erős Márk futásával máris 12-0 állt a táblán. A Fehérvári defense egész mérkőzés alatt óriási nyomást helyezett Bencsics Márkra, aki hibázott is, Zilai János hordta vissza az interceptiont, 18-0 val zárták a csapatok az első félidőt.

A szünet után többször is cserélt gazdát a labda, váltották egymást az offensek, pont azonban a harmadik negyedben nem született. Az utolsó negyedben Erős Márk remek passzát váltotta TD re Rashad Still, a ketpontos kísérletnél pedig Tóth Nándor elkapása volt sikeres. Ezzel ki ia alakult a 26-0-ás végeredmény. Összességében ezzel a különbséggel is megérdemelt az Enthroners siker a rekordbajnok ellen, a Koronázók borzasztóan akarták a győzelmet és ez most végre sikerült is a csapatnak Pihenni azonban nincs idő, folytatás jövő héten a Győr Sharks ellen!